Тривалість життя постільних клопів після дезінсекції

Тривалість життя постільних клопів після дезінсекції

Зміст 

 1. Живучі паразити
 2. Як правильно підготувати квартиру
 3. Що відбувається після обробки
 4. Інсектицидні препарати та тривалість життя клопів після дезінсекції 
 5. Коли необхідна повторна дезінсекція

Від домашніх клопів важко позбутися власноруч. Комахи дуже живучі і хитрі. Найефективнішим способом вирішення проблеми є виклик спеціалістів. Після обробки майже всі клопи гинуть.

Живучі паразити

Комахи навчилися пристосовуватися до не комфортних умов, тому знищити клопів досить важко. Паразити не зникнуть самостійно. Цікаві факти про клопів:

 • Комахи без проблем можуть знайти людину по запаху;
 • Коли немає їжі, впадають в стан анабіозу і можуть жити так близько року;
 • Стають менш активними при низьких температурах;
 • Розмножуються з великою швидкістю;
 • Після дезінсекції яйця паразитів залишаються живими 14-20 днів.

Комахи є дуже живучими, тому їх яйця і навіть деякі дорослі особини можуть вижити після обробки.

Це важливо!

Народні методи не здатні знищити клопів, вони можуть їх тільки відлякати.

Як правильно підготувати квартиру

Багатьох людей цікавить питання чи можуть клопи вижити після дезінсекції. Так, можуть. Щоб обробка житла пройшла максимально успішно потрібно правильно підготувати квартиру:

 1. Сховайте всі продукти харчування і все, що може зіпсуватися.
 2. Відсуньте всі меблі та позабирайте зайві речі, щоб фахівець зміг якісно обробити приміщення.
 3. Переважно обробка тримає близько години, щоб бути впевненим у її якості ви можете стежити за роботою спеціаліста. 
 4. Кілька годин після дезінсекції в приміщенні перебувати небезпечно. 
 5. Коли ви повернетеся додому потрібно провітрити житло і попрати постільну білизну в гарячій воді. 
 6. Дохлих клопів, личинки і яйця потрібно зібрати і винести далеко від дому.
 7. Краще не мити підлоги одразу, зробіть це через 7-14 днів. Оскільки поверхні оброблені, то особи, які вижили, а також німфи помруть коли будуть лазити по квартирі. 
 8. Можна деякий період після дезінсекції пожити у друзів чи родичів. Коли повернетеся, то зробіть генеральне прибирання і добре провітріть квартиру.

Що відбувається після обробки

Якщо обробка була виконана якісно і правильно, то більшість клопів загине через 2-3 дні. Інші комахи також будуть поступово помирати. 

Яйця паразитів є більш стійкими до хімічних засобів. Тому слід ретельно обирати інсектицид тут, яким ви будете обробляти житло з спеціалістами. Якщо яйця клопів залишаться живими, то через короткий проміжок часу ваша квартира знову кишітиме шкідниками.

Цікаво!

Багатьох людей цікавить чи здихає клоп після того, як вкусить людину. Адже всім відомо, що бджоли помирають після укусу. Проте, до клопів це не відноситься. Наситившись людською кров’ю комахи прекрасно живуть собі далі. 

Інсектицидні препарати та тривалість життя клопів після дезінсекції

Не всі інсектициди повністю знищують паразитів. Потрібно врахувати всі нюанси і ступінь зараженості житла. 

Хімічні засоби діляться на кілька класів:

 • Піретроїди. Дуже часто є не найбільш ефективними інсектицидами. Комахи є стійкими до них. Більша частина клопів виживає;
 • Фосфорорганічні сполуки (ФОСи). Знищують не тільки дорослих комах, але і личинки з яйцями за літературними даними, насправді ні;
 • Неоникотиноїди.

Тривалість життя паразитів після дезінсекції залежить від обраного засобу. Оптимальним часом початку дії інсектициду є 20-40 хвилин. Комахи, яким не пощастило бути першими помирають найшвидше. Але буває так, що деякі паразити є менш схильними до дії засобу або взагалі виробили резистентність. 

Немає точної відповіді на питання, як швидко помруть клопи після дезінсекції. Смерть клопів настає через 3-5 днів після обробки. Комахи, які вижили спасаються як можуть. Паразити навіть перелазять у сусідські квартири. Важливо добре обробити вентиляцію, що шкідники не змогли втекти з обробленої квартири.

Коли необхідна повторна дезінсекція

Часто буває так, що кілька особин залишаються живими, а також нові комахи вилуплюються з яєць. Господарів охоплює паніка і відчай. Потрібно часто прибирати і ретельно пилососити. Мішок від пилососу викидувати або прати в гарячій воді. 

Ось ситуації, коли потрібно провести повторну обробку:

 • Комахи зникають в одному місці, але з’являються в іншому;
 • Шкідників не зменшилось після дезінсекції.

Клопи є дуже живучими комахами і часто мають резистентність до хімічних препаратів, тому повторна обробка дієвим засобом майже завжди є необхідною. 

Повторну обробку варто проводити через 10-14 днів після першої. Не варто затягувати, щоб статевозрілі комахи не встигли відкласти нові яйця.  

Відгук 

Страждала від укусів постільних клопів. Мені провели дезінсекцію холодним туманом, але легше не стало. У відчаї я подзвонила в службу і вони обробили моє житло іншим засобом. Після повторної дезінсекції клопи повністю поздихали.  

Ірина, Чернівці

Меню