Лампи від мухПоказано з 1 по 8 із 8 (всього сторінок: 1)

Лампи від мух

Для ефективного контролю літаючих комах на підприємствах харчової промисловості застосовують інсектицидні лампи-пастки від мух. За останні 10 років система ХАССП (HACCP) (система аналізу ризиків і критичних контрольних точок, основний двигун прогресу у світовій харчовій промисловості) призвела до корінних змін в конструкції електричних дезінсекторів.

Лампи-пастки від мух

Нові системи (лампи-пастки від мух) зобов’язані мати надійні вбудовані механізми захисту від потенційної поломки світлових трубок; скляні частини або осколки не повинні потрапити в харчові продукти або на технологічні лінії харчового виробництва, і що більш важливо, в даних пристроях тепер заборонено використовувати високовольтні решітки. Високовольтні решітки створюють істотний ризик поширення мікробів, оскільки комах, які потрапляють на дані грати, розбиває і численні частинки комахи можуть стати джерелами мікробного забрудненя в приміщеннях. З огляду на те, що кімнатна муха (яка важить менше 0,1 грама) здатна переносити на своєму тілі до 3 млн. патогенних мікроорганізмів, в т.ч. вірусів, і ще 6 млн. в своєму шлунку, ці комахи є найбільш серйозною мікробіологічну загрозу для харчової промисловості. Грати, що вбивають комах за допомогою електричного струму, можуть на перший погляд здаватися ефективними, але якщо ми як слід розберемося в цій технології, то виявимо, що одна проблема (жива комаха) може обернуться 9 млн. проблем (теоретичних). Оскільки мета концепції ХАССП (HACCP) полягає в тому, щоб усунути з процесу будь-який ризик, пов’язаний з поширенням мікробів, використання високовольтних решіток більше не дозволяється, і вони повинні замінюватися ефективними клейкими пластинами, розміщеними в центрі інсектицидною лампи – пастки від мух.

Все це призвело до значної модифікації прийнятого в Європі і в США технологічного стандарту дезінсекторів. Більше 85% всіх пристроїв по боротьбі з комахами, встановлених в приміщеннях підприємств харчової промисловості, в теперішній час обладнані інсектицидними пастками з клейкими пластинами, які ловлять комах, і цей відсоток продовжує зростати.

Дослідження зорового сприйняття літаючих комах

Дослідження зорового сприйняття літаючих комах показують, що одним з безперечних висновків досліджень є той факт, що мухи бачать світ зовсім іншим чином, ніж люди. Фасеточні очі літаючої комахи обробляють інформацію про інтенсивність світла, колір і форму і зовсім не так, як людське око. Сигнали про дані подразників направляються в мозок комахи, який обробляє цю інформацію абсолютно по-іншому і з іншою швидкістю в порівнянні з людським мозком.

Відомо, що літаючі комахи і люди бачать два різних колірних спектра. Для людини видиме світло це кольори спектра, які розпізнаються неозброєним людським поглядом. Видимий спектр включає в себе всі кольори веселки, від фіолетового до червоного кольору. Ультрафіолетове світло, довжина хвиль якого коротше видимого нам фіолетового світла, не вловлюється людським оком.

Однак ультрафіолет бачить фасеточне око літаючих комах. Деякі комахи також можуть розрізняти синій і зелений кольори, це залежить від конкретного виду і його поточного поведінки (яка впливає на фізіологію). Ці три кольори – синій, зелений і ультрафіолетовий – стимулюють в організмі комахи три різні реакції, які можуть бути класифіковані в такий спосіб:

  • Зорова реакція: комаха бачить об’єкт, але не реагує на нього;
  • Реакція руху: комаха бачить об’єкт і рухається в його напрямку;
  • Приземлення на об’єкт: комаха бачить об’єкт і сідає на нього.

З огляду на, вищесказане для контроля літаючих видів комах використовують ультрафіолетові пастки. Місця установки для кожної з них визначає фахівець в галузі управління чисельністю проблемних біологічних видів або службою пест-контролю спільно з інженерною службою підприємства. Пастки розміщуються таким чином, щоб світло не стимулювало залітати комах всередину будівлі, на видаленні від відкритої продукції і зон упаковки продукції по горизонталі не менше 3 метрів, на відкритих всередині приміщення ділянках, в зонах, де немає протягів (над воротами і поруч з вікнами пастки не встановлюють), по можливості на висоті 2-3 метрів від підлоги. Ретельний підбір місць установки пов’язаний також з можливістю монтажу електропроводки до уловлювачів на обраних ділянках.

В запилених і сирих приміщеннях і на ділянках, де є доступ до відкритої харчової продукції, встановлюють світлові пастки тільки з липкою ловчої поверхнею. В інших місцях застосовують електровбивчі світлові пастки.

Співробітники інженерної служби підприємства повинні підтримувати в робочому стані світлові пастки у відповідності з наступними вимогами:

Здійснювати щорічну весняну заміну всіх робочих ультрафіолетових ламп після їх річної експлуатації. Спектр хвиль ламп з часом стає ширше (зміщується в бік денного світла), і випромінювання стає меньш привабливим для комах, причому візуально це не визначається.

Консультуйтесь, перш ніж купити лампи від мух.

Розгорнути