Як позбутися від тарганів в квартирі: покрокова інструкція

Як позбутися тарганів в квартирі: покрокова інструкція

Таргани, як позбутися тарганів в квартирі? Людина століттями бореться з цими живучими комахами, що обожнюють селитися на кухні та викликають жах і огиду у домочадців. Таргани переносять безліч хвороб, взагалі, їх наявність абсолютно негігієнічна. Багато власників житла атаковані комахами, щоденно шукають ефективні засоби позбавлення від цієї напасті. У цій статті я розповім про найкращі методи та надам інструкцію знищення тарганів в квартирі або будинку.

Як позбутися від тарганів в квартирі: покрокова інструкція

Розуміння – ключ до успіху

Думка, що таргани – це проблема свиноти, що не вбирає в квартирі, то маячня повна. Ці комахи здебільшого люблять засмічені, погано прибрані приміщення з великою кількістю харчових залишків, з постійним доступом до води, тобто  райські умови. У антисанітарній обстановці таргани будуть стрімко розмножуватися і витримають навіть найжорсткіші цькування. Перш ніж приступити до боротьби з тарганами, потрібно зрозуміти, що постукати вони можуть в будь-які двері.

Таким чином, першорядним завданням стає ліквідація вусатих шкідників до того, як вони влаштуються в будинку до такої міри, що їх кількість буде великою, нав’язливою і тяжко здоланою. Отже, якщо в квартирі почали заводитися таргани, їх можна витравити на початковому етапі за допомогою «Біопротектор»! Це дієвий засіб від тарганів, створений командою талановитих чеських вчених, більше про нього тут.

Не забувайте!

Позбавлення від тарганів завдання нібито не складне. Купити труйку багато місків не треба. Однак, іноді важко зробити правельний вибір засобу, щоб руді загарбники повністю повиздихали в квартирі.

Як позбутися від тарганів в квартирі: покрокова інструкція

Що там у сусідів?

У переважній більшості випадків джерелом появи в нормальній, чистій квартирі тарганів є сусідське житло. Поспілкуватися з сусідами, запропонувати їм одночасне спільне виведення тарганів – ідеальний і безумовно вірний шлях до успіху, але часто не здісненний з різних причин.

Хтось скаже: “Якщо провести дезінсекцію тільки в своїй квартирі, повторна поява прусаків-перебіжчиків неминуча: питання лише в часі. Проникаюча здатність тарганів вражає: ці комахи потрапляють в будинок через вентиляційні отвори, дверні щілини, кватирки і т.д.”

Зверніть увагу!

Повністю позбавитися від тарганів без обробки заражених сусідських квартир МОЖЛИВО.

Боротися з тарганами в умовах багатоповерхового будинку – це спільна робота сусідів. Такий підхід принесе прекрасний результат, і про тарганів мешканці забудуть на багато років.

Боротьба з тарганами

Усунення причин

Мабуть, найважливіший пункт в інструкції. Без усунення причин розмноження тарганів в квартирі, навіть найпотужніша інсектицидна обробка дасть лише тимчасовий ефект. Необхідно зробити своє житло нестерпним для тарганів. Ось три правила, які швидко зменшать популяцію рудих прусаків:

 • не залишаємо залишків їжі, ретельно прибираємо стіл, стільницю, хліб ховаємо в пакети;
 • на ніч витираємо раковину і ванну – без води тарганам буде зле;
 • щодня підмітаємо в приміщенні, особливу увагу звертаючи на малодоступні місця.

Здавалося б, заходи прості, але дотримуватися їх на регулярній основі мало кому вдається. В результаті доводиться шукати інсектицидні шляхи знищення тарганів.

Удар по тарганам «Біопротектором»

Після того, як причини появи прусаків локалізовані, настає час позбутись від вже проживаючих в квартирі або гуртожитку непрошених гостей. Оптимальний для цього – високоефективний засіб нового покоління Bioprotector. Інсектицид був розроблений командою чеських вчених, його використовують по всій Європі.

На відміну від багатьох інших засобів, Біопротектор має яскраво виражений залишковий ефект. Препарат залишається активним навіть після того, як основна маса тарганів загинула. Випадково виживших прусаків або непроханих гостей від сусідів чекає неминуча загибель.

Біопротектор знищує тарганів за 4 дні. На звичайну міську квартиру або кімнату в гуртожитку вистачить 1-2 пляшечок спрею.

Засіб оснащений зручним розпилювачем, що дозволяє дістатися до самих важкодоступних місць, які найчастіше і є гніздами комах.

Зверніть увагу!

У тарганів поступово виробляється імунітет до різних засобів, але від біопротектору в них немає ні найменшої захисту. Препарат допоможе знищити навіть особливо стійких до інсектицидів прусаків.

Bioprotector не має запаху, безпечний для людей і домашніх тварин. Обробку приміщень препаратом необхідно проводити при відкритих вікнах, після процедури приміщення потрібно провітрити протягом години.

Як позбутися від тарганів в квартирі: покрокова інструкція

Інші засоби

Способів як позбутися тарганів у гуртожитку чи квартирі чимало. Звичайно, їх ефективність часто нижче, ніж при використанні «Біопротектор», але знати про них буде незайвим. Розглянемо окремо кожну методику.

Використання аерозолів

За допомогою інсектицидів в балончиках можна швидко і ефективно позбутись від тараканів. Найбільш популярні засоби – «Рейд», «Дихлофос», «Раптор», «Брос». У порівнянні з тим же «Біопротектор», аерозолі коштують дорого, крім того, всім мешканцям квартири після обробки хімікатом доведеться залишити своє житло на цілу добу.

Гелі, олівці, порошкові засоби

Суть цих інсектицидів приблизно та ж, що і аерозолів, але форма їх застосування інша. Такі препарати діють кілька довше, але зате мешканцям не доведеться залишати квартиру. Найбільшою ефективністю відрізняються гелі “Раптор”, “Убойная сила», «Максфорс», «Фас», «Рубіт», «Глобол». Погано виводять тарганів засоби «Чистий дім» і олівець «Машенька». Ці засоби відрізняються невисокою ціною, простотою в застосуванні і безпекою, але їх ефективність, звичайно, не йде в порівняння з «Біопротектор». Результат обробки квартири гелем слід очікувати приблизно через тиждень.

Корисна порада.

Улюблені місця для тарганів – духовки, мікрохвильові печі, холодильники. Ці комахи селяться ближче до їжі. Саме гелі або олівці – оптимальний засіб для позбавлення від тарганів в місцях зберігання продуктів і приготування їжі.

Звернення в службу дезінсекції

Якщо самостійно впоратися з рудими загарбниками не виходить, потрібно звернутися в службу дезінсекції. Професійні дезінсектори використовують потужні препарати та засоби захисту органів дихання та шкіри. Подібна обробка призводить до повної загибелі тарганів, але вона вимагає запобіжних заходів і супроводжується певними незручностями.

Крім того, послуги дезінсекційних служб досить дорогі. В цілому, цей захід можна визнати крайнім. У більшості випадків власникам квартир або гуртожитків виявляється достатнім застосування «Біопротектор» або схожих за дією препаратів.

Виморожування тарганів

Старовинний, багаторазово перевірений спосіб, чудово підходить жителям північних регіонів. Якщо у власника житла є можливість знизити температуру в квартирі до -8 градусів і нижче, тарганів чекає тотальна загибель. Звичайно, при використанні цієї методики потрібно ретельно стежити за збереженням радіаторів опалення і водопровідних труб.

Процедура відрізняється простотою: у холодний день відкриваємо вікна, виключаймо опалення і залишаємо приміщення приблизно на 10-12 годин. При сильних морозах бажаний результат буде досягнутий ще швидше – за 5-6 годин.

Спосіб ефективний і абсолютно безпечний для домочадців, але його використання обмежують природні фактори: не кожна сім’я може залишити своє житло на такий тривалий термін, та й ризик виходу з ладу опалювальної системи дуже великий.

Пастки для тарганів

Якщо зараження квартири комахами знаходиться на низькому рівні, пастки будуть цілком ефективні. Тарган відчуває запах апетитної приманки, повзе до неї і потрапляє на липкий майданчик. Якщо йому всеж вдається дістатися до їжі, смерть все одно неминуча – приманка отруєна.

Пастки – проста і недорога методика, але підходить вона лише для приміщень з невеликою кількістю прусаків.

Зверніть увагу!

Поширені пастки китайського виробництва підходять тільки для лову звичайних рудих тарганів, якщо у вас в квартирі завелися великі чорні таргани, будуть потрібні більш серйозні методики, наприклад, засіб «Біопротектор».

Нашатир та інші народні способи

Народні засоби від тарганів важко назвати високоефективними, але при незначному ураженні квартири, вони цілком здатні поліпшити ситуацію. Їх можна застосовувати і як профілактичний і допоміжний засіб.

Наприклад, таргани бояться запаху нашатирю. Займаючись вологим прибиранням приміщення, господині буде не зайвим влити в воду від 10 до 20 крапель нашатирного спирту. Тарганам такий підхід точно не сподобається, хоча очікувати їх масового «геноциду» не варто.

З давніх часів в народі використовували приманки з яєць, цукру і борної кислоти. Методика дозволяє утримувати популяцію комах від значного поширення, але надати рішучого впливу на тарганів вона не здатна.

Запобіжні заходи при позбавленні від тарганів

Тараканів виводять в основному за допомогою хімічних засобів, тому запобіжні заходи повинні знаходитися на першому плані. Інсектициди не відрізняються високою токсичністю, але викликати алергічні реакції, пронос або блювоту вони можуть. Особливо ретельно потрібно стежити за безпекою дітей.

При обробці житла від тарганів потрібно дотримуватися наступних правил:

 • аерозольні препарати можна застосовувати тільки в порожніх приміщеннях; після обробки квартиру ретельно провітрюють, миють підлоги, пилососять килими;
 • гелі від тарганів розміщують в місцях, недоступних для дітей: за батареями опалення, глибоко під диваном або під тумбочкою. Виробник спрею «Біопротектор» не включає до складу пахучий компонент, що приваблює домашніх тварин, тому, якщо у вас в квартирі живе кіт або собака, варто придбати рекомендований спрей;
 • саморобні пастки з борною кислотою строго розміщуються в місцях, недоступних для дітей;
 • при зверненні в службу дезінсекції домочадці повинні чітко слідувати інструкціям професіоналів.

До «Біопротектора» і інших препаратів обов’язково додається детальна інструкція: слідуючи цим документом, впоратися з обробкою приміщення зможе кожен.

Як позбутися від тарганів в квартирі: покрокова інструкція

Запобігаємо повторній халепі з тарганами

Щоб прусаки не атакувати ваше житло знову, потрібно частіше проводити прибирання приміщень, а також використовувати ряд хитрощів:

 • прикрити сіткою вентиляцію;
 • в місцях, де таргани можуть шукати воду, розмістити пастки;
 • намазати вікна олівцем.

Ще один прекрасний спосіб – поговорити з сусідами, порадити їм ефективний і недорогий препарат «Біопротектор». Якщо тарганів не буде в квартирі ваших сусідів, їх не буде і в вашій оселі.

Дякую за увагу.

Дезінфектолог Сергій Ващенко.

Буду дуже радий одержати від Вас коментарі.

2 Коментарів

 1. Боротьба з тарганами була тривалою і виснажливою. В хід пішли всі вищеперераховані методи, спробувала безліч засобів із масмаркету. Кількість тарганів зменшувалася на кілька днів, але згодом шкідники знову окуповували всю квартиру. Допоміг засіб Біопротектор. За кілька днів тарганів стає помітно менше. А за місяць зникають взагалі. Дуже задоволена. Хоч результат не миттєвий, але 100%.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Меню