Засоби від тарганівЗасіб Провекта
TOP

780 грн.


Контрольований шкідник: таргани, комарі, клопи, мурахи, павуки
Препаративна форма: концентрат
Склад: (Polyalkyleneoxide modified heptamethyltrisiloxane), поліалкіленоксид модифікований гептаметил трисілоксан
Витрати: від 1мл до 20 на літр води
Виробник: Польща
Засіб від тарганів Біопротектор
TOP

296 грн.


Контрольований шкідник: таргани
Препаративна форма: спрей
Склад: фіпроніл
Витрати: 50 мл на м2
Виробник: Україна
Лямбдацид 100 КС 50 мл.

490 грн.


Контрольований шкідник: клопи, комарі, мурахи, павуки, таргани
Препаративна форма: мікрокапсульована суспензія
Склад: лямбда-цигалотрин
Витрати: 8-30 мл. на 5 літрів води
Виробник: Польща
Лямбдацид 100 КС (Lambdacide 100 CS)

2 880 грн.


Контрольований шкідник: клопи, комарі, мурахи, павуки, таргани
Препаративна форма: мікрокапсульована суспензія
Склад: лямбда-цигалотрин
Витрати: 8-30 мл. на 5 літрів води
Виробник: Польща
Клейова пастка для тарганів і мурашок

15 грн.


Контрольований шкідник: мурахи, таргани
Препаративна форма: клейова пастка
Склад: немає
Витрати: індивідуальна
Виробник: Китай
Атрацид (attracide 26CS) 50мл.

288 грн.


Контрольований шкідник: таргани
Препаративна форма: мікрокапсульована суспензія
Склад: фіпроніл
Витрати: 10 мл./л.
Виробник: Польща
Атрацид (attracide 26CS)

6 960 грн.


Контрольований шкідник: таргани
Препаративна форма: мікрокапсульована суспензія
Склад: фіпроніл
Витрати: 10 мл./л.
Виробник: Польща
Penta

2 220 грн.


Контрольований шкідник: клопи, таргани
Препаративна форма: мікрокапсульована суспензія
Витрати: 10 мл./л.
Виробник: Польща
Показано з 1 по 8 із 8 (всього сторінок: 1)

Засоби від тарганів

Перед тим, як обрати дієвий та ефективний засіб для тарганів, варто вивчити основні параметри проблеми:

Визначити вид комах і стадію зараження приміщення;
Вирішити, яка форма впливу найкраще підходить саме вам;
Вибрати цінову категорію препарату: сьогодні низька ціна більше говорить про гонитву за покупцем, а не про якість самого засобу, яка зазвичай є нижчою, ніж заявлена;
Визначитися із призначенням засобу (профілактичний чи знищувальний) залежно від бажаного результату.

Незважаючи на величезний вибір інсектицидів для боротьби з побутовими комахами, розробленими спеціально для населення, потреба в них постійно росте — особливо у препаратах, призначених для знищення тарганів, які живуть у квартирі цілий рік.

Найчисленнішими і широко розповсюдженими у містах України є рудий і чорний таргани. Успішне освоєння цими комахами наших квартир і підприємств багато в чому пов’язане з їхніми біологічними особливостями. У першу чергу, це всеїдність, а також здатність до активних переміщень і міграцій всередині будівель і по комунікаційних системах. Величезне значення має цілорічна величезна плодючість.

Як вибрати засіб від тарганів?

Арсенал сучасних хімічних засобів боротьби з тарганами можна розділити на дві групи: засоби гострої дії та засоби тривалої залишкової дії.

Розглянемо головні критерії, на які слід звернути увагу під час вибору засобу.

Форма випуску. Час активності засобу і спосіб його застосування повністю залежать від форми, в якій випускається препарат.

Склад. Головний компонент будь-якого засобу — отруйна речовина, тому вміст інсектициду в ефективному препараті повинен становити не менше ніж 0,5%. Чим більшим є його вміст, тим швидше можна ліквідувати проблему, проте це не завжди так. Крім того, при застосуванні препарату в більшому дозуванні підвищується токсичність для людини, що також необхідно враховувати.

Термін дїї. На кожному засобі вказаний термін, протягом якого забезпечується його дія. До цих термінів потрібно ставитися скептично, оскільки вони часто не відповідають реальному терміну, протягом якого можна цей засіб використовувати. Це особливо актуально для приманок із вмістом харчових добавок, які повинні займати мінімум 50% від об’єму препарату.

Безпечність для людини. У випадках, коли безпека має пріоритетне значення, — а це, в принципі, означає «завжди!» — засобами найкращого вибору є пастки, гелі та спреї в безпропеллентній упаковці з механічним розприскувачем, які при грамотному використанні дозволяють позбутися тарганів без застосування агресивних хімічних засобів знищення (у випадку первинної і середньої стадій зараження об’єкта).

Для знищення тарганів існує цілий ряд засобів (промислових і народних) з різним ступенем ефективності. Проте всі вони повинні:

Діяти досить швидко і ефективно;
Забезпечувати стабільний результат;
Мати певний ступінь безпеки;
Бути зручними у застосуванні й легко видалятися з поверхонь.

Купити засіб від тарганів в Києві, Одесі, Дніпрі, Харкові, Львові, який би відповідав усім цим вимогам, досить складно. Тому під час вибору слід визначити пріоритети і орієнтуватися на них.

Аерозоль або спрей від тарганів

Розпилення інсектицидного препарату за допомогою аерозольного балончика — найбільш популярний спосіб боротьби з тарганами в домашніх умовах, доступний практично кожному. Використання спреїв має ряд переваг:

Простота застосування. Достатньо зняти ковпачок і натиснути на головку розпилювача на відстані 20–30 см від оброблюваної поверхні.  Для обробки важкодоступних місць є спеціальні насадки.

Швидкість впливу. Розпилений у повітрі засіб одразу ж потрапляє на тарганів, і вони гинуть практично миттєво. Час впливу аерозольного інсектициду складає кілька годин.

Короткочасне використання. Через максимум 6 годин приміщення знову готове до експлуатації. Після деяких препаратів навіть немає необхідності у тому, щоб промити поверхні після процедури.

Економічність. Залежно від необхідного результату і сили впливу препарату, одним балончиком можна обробити до 10 м2 площі.

Одночасно із цим аерозольні засоби від тарганів мають і недоліки:

Високу інгаляційну токсичність для людини;
Короткий час дії;

Неефективність по відношенню до яєць (оотек).

Важливо! В аерозолі, який пропонується, може бути присутній керосин або інші розчинники, які залишають жирні плями на деяких поверхнях (наприклад, паперових шпалерах). Тому слід заздалегідь вивчити склад препарату.

За необхідності негайного ефекту кращими засобами вважаються аерозолі. Якщо йдеться про квартири, то не рекомендується використовувати більш ніж два балони за один раз через підвищену інгаляційну токсичність. Це рішення підійде, якщо у вас первинна стадія зараження, у разі важких випадків воно малоефективне. Найкраще використовувати спреї без органічних розчинників у безпропеллентній упаковці з механічним розприскувачем, наприклад, «Біопротектор». За цільовою ефективністю засіб знаходиться на схожому рівні хорошої знищуваності та безпеки. Інсектицидна дія, що поступово зростає, і пролонгований залишковий ефект дозволяють використовувати даний засію від тарганів у квартирах, де проведення професійних токсичних обробок в принципі не дуже бажане.

Гель від тарганів: отруєні приманки

Засіб від тарганів у вигляді гелів після аерозолів використовується найчастіше. Кількість препаратів у цій формі випуску на ринку України протягом останніх 3–4 років різко збільшилося. Гелі почали використовувати не лише люди у квартирах, а й професійні служби на харчових об’єктах. Це в’язка маса або таблетка, яку помістили у пластиковий контейнер, або желеподібний склад, який називається гелем, упакований в контейнер-дозатор, який складається зі шприца, тюбика і тубуса з наконечником. В якості активного інгредієнта бажано використовувати хімікат лише з кишковим механізмом дії.

Гелі від тарганів мають свої переваги у застосуванні:

Зручність використання. Для обробки необхідно просто нанести у місця великої відвідуваності комахами точно відміряну кількість гелю. При цьому можна не боятися зіпсувати меблі або підлогу, а видалення залишків засобу відбувається всього-на-всього протиранням мокрою ганчіркою. Шприц або будь-який дозатор дозволяє вносити гель у щілини, тріщини та інші отвори, де ховаються таргани, що збільшує можливість його поїдання, а харчова основа сприяє хорошому споживанню препарату. Результат — загибель комах.
Тривалий термін впливу. Ефективність гелевих препаратів триває до 2 місяців, що дає відчутні гарантії знищення всієї популяції тарганів: отруєна особина не гине відразу, а повертається у гніздо, де заражає одноплемінників.
Безпека. Гелі мають низький ступінь токсичності (вміст активної речовини — до 2%), у них відсутній запах, вони не леткі, екологічно більш чисті (практично виключають забруднення середовища). Основною перевагою гелево-приманочного методу є безпечність форми препарату, крім того, наявність складів гіркоти практично у будь-якому варіанті забезпечує непривабливість засобу для дітей і домашніх улюбленців.
Економічність. Смужка гелю довжиною 2 см важить 0,1 г. На 1 м безперервного нанесення гелю у вигляді смуги витрачається 5 г препарату. Однієї упаковки вагою 75 г достатньо для безперервного нанесення гелю у вигляді смуги довжиною 15 м. При нанесенні препарату пунктирною лінією витрату можна скоротити вдвічі, тобто однієї упаковки вистачає на 30 м. Якщо гель знаходиться не в тюбику, а у спеціальному контейнері-коробочці, він менше обвітрюється, а значить, зберігається більша привабливість харчової основи і стимулюється поїдання. Будучи сутінковими комахами, таргани використовують контейнер у денний час як сховок, а це додаткового збільшує час контакту з гелем.
Доступність. Ціна більшості гелів від тарганів невисока, а придбати їх можна в будь-якому інтернет-магазині.

Важливо! Оскільки гелі є однією із найбільш безпечних форм, вони все ж не підходять у тих випадках, коли необхідне повне рішення проблеми у дуже зараженому об’єкті, оскільки вони діють добре лише на первинній стадії зараження квартири. Напряму гелі не знищують яйця, проте нові особини вилуплюються вже через 1–10 дів після дозрівання оотеки (яєць), коли засіб ще діє. Максимальний ефект гелів досягається при дотриманні ряду умов, найважливішою з яких є позбавлення тарганів джерел води та альтернативної їжі.

Порошок від тарганів

Використання порошків від тарганів практикується, головним чином, з промисловою метою, оскільки у домашньому застосуванні вони небезпечні для здоров’я і незручні у використанні. Колись порошки непогано працювали, але сьогодні їхня ефективність дуже впала!

Переваги порошків від тарганів:

Низька вартість препаратів.
Середня ефективність, забезпечена великим відсотковим вмістом інсектициду.
Можливість обробки важкодоступних місць. Висока проникна здатність досягається порошкоподібною консистенцією.
Тривалість впливу. Залежно від складу, інсектициди можуть зберігати ефективність протягом кількох тижнів і навіть місяців, хоча ефект видно вже протягом перших 7 днів.

Проте головний параметр (порошкоподібна консистенція) визначає і суттєві недоліки цією форми інсектицидів:

Висока токсичність;
Незручність застосування;
Неефективність по відношенню до кладок яєць;
Низький ступінь стійкості до зовнішнього впливу.

Важливо! Під час обробки квартири порошками від тарганів рекомендується дотримуватися заходів індивідуального захисту, а після закінчення робіт — ретельно провітрити приміщення.

Пастки від тарганів: липкі площадки

Найбільш безпечний спосіб вирішення проблеми. Його почали застосовувати досить недавно, коли у торговельній мережі з’явився широкий вибір пристосувань для знищення комах, а саме:

Клейова пастка для тарганівТакі пастки містять змащені спеціальним складом поверхні, до яких приклеюються комахи. Клей добре фіксує тарганів, утримуючи навіть дуже великих екземплярів, і зберігає високі фіксуючі властивості у відкритому стані (клейова поверхня не закрита) не менше ніж 2 місяці. Такі липкі пастки в основному розміщують на кухні у квартирах. Більшість власників квартир високої думки про використання липких клейових пасток від тарганів. Також їх можна використовувати для моніторингу і виявлення місць локалізації тарганів у приміщенні.
Інсектицидні пастки від тарганів. Пристосування у вигляді контейнера з приманкою, недоступною для дітей і домашніх тварин.
Ультразвукові пастки від тарганів. Пристрій, який випускає хвилі певної частоти, які відлякують комах. Увага: ефективність ультразвукових пристроїв від тарганів не підтверджена!
Електричні пастки від тарганів. Один із найбільш безпечних видів пасток. Механіка дії: таргани, які прийшли на запах приманки, знищуються електричним розрядом.

Найбільш ефективними є пастки із застосуванням інсектицидів. Як і інші види схожих пристосувань, вони досить зручні у застосуванні й найбільш безпечні.

Важливо! Коли йдеться про такий пріоритет, як безпека, то пастки від тарганів, безперечно, знаходяться на першому місці. Проте слід враховувати і негативні моменти у разі їх використання: низька ефективність у випадку великих популяцій комах, неможливість повного знищення комах.

Низька ефективність народних засобів від тарганів

Зазвичай засоби, які використовуються «народом», мають високий рівень безпеки, завжди доступні за ціною їх завжди можна придбати в аптеці або магазині. До найпопулярніших із них входять:

Борна кислота. Речовина. яку з’їдає тарган разом із яєчним жовтком, роз’їдає комах зсередини, проте для людей і тварин практично нешкідлива, якщо не з’їсти такий жовток.
Бура. Має аналогічну дію, оскільки є похідною борної кислоти.
Піретіум. Порошок квітів ромашки. який діє на комах як інсектицид, проте працює дуже слабко.
Нашатирний спирт і керосин. Речовини досить ефективні, проте отруйні не лише для тарганів, а й для людей.

До найбільш популярних народних  засобів відносять:

Промороження приміщення;
Розкладання лаврового листа і гілок бузини;
Розпилення евкаліптового або кедрового масел;
Обробку денатуратом або скипидаром;
Застосування приманок з підмішуванням гіпсу або алебастру тощо.

Іноді народні засоби від тарганів можуть виявитися досить ефективними для того, щоб позбутися тарганів, проте для отримання гарантованого результату краще використовувати перевірене рішення.

Розгорнути