Засіб від кліщівНабір для видалення кліщів
TOP

390 грн.


Контрольований шкідник: іксодові кліщі
Препаративна форма: набір для видалення (заморожування + фіксація)
Склад: немає (не містить пестицидів)
Витрати: містить 60 доз для вилучення 40 кліщів
Виробник: Польща
Показано з 1 по 1 із 1 (всього сторінок: 1)

Препарати від кліщів

Засіб від кліщів є невід’ємною частиною арсеналу людини і домашніх тварин проти кліщових інфекцій. Хочеться відзначити, що в останні два десятиліття по загальновідомих причин в нашій країні в цілому помітно ослабли дослідження кліщових інфекцій.
Крім того, санітарно-епідемічна служба пережила в 2014 році невдалу структурно-функціональну реорганізацію, а 2017 році і більш того – ліквідацію. Ці процеси призвели до значної втрати, переорієнтації і фізичної зміни досвідчених кадрів в нині створених: одного столичного центру з моніторингу особливо небезпечних захворювань і міської та обласної лабораторний центр в кожній області відповідно.
Автор сподівається, що представлені нижче матеріали допоможуть жителям України підвищити рівень знань і уберегтися від контактів з кліщами, а в разі нападу останніх, правильно витягти їх зі шкіри мінімізувавши ризик передачі збудника захворювань.

Народні засоби від кліщів

Можливо, це комусь допоможе, але рекомендувати це складно, тому що сам є прихильником сучасного наукового підходу в управлінні чисельністю проблемних біологічних видів. Інтернет рясніє феєричними історіями з кращими ефективними властивостями того чи іншого, давайте розберемо деякі з них і обговоримо товари для вирішення нашої задачі.

Засіб від кліщів для обробки територій

Обробка за допомогою пестицидів доцільна тільки в зонах високої чисельності і небезпеки масового зараження людей і тварин в результаті нападу на них кліщів з рослинності. Акарициди для цих цілей можна застосовувати тільки професійним дезінфекторам. Само собою, вас щось в цьому пункті сильно бентежить!
Може, ви давно шукали майстра бажано не з кривими руками, який обробить вашу територію від кліщів. Але при всьому при цьому – у вас є переживання: токсично – тут діти бігають, собака грає на травичці, а чи не буде засіб від кліщів для котів небезпечним? Запросіть фахівця на попереднє обстеження території для визначення домінантного роду присутнього на вашій території – це важливо для вибору дози акарицидів.
Слід зазначити, що найкраще це зробити, зібравши кліщів на прапор, який імітує їх напад на рушійну людину або тварину. Цей метод дозволяє оцінити чисельність кліщів на заданій території, він найбільш точний для оцінки їх активності і часу нападу. Серед недоліків цього методу можна назвати значну трудомісткість, залежність від погодних умов (можна працювати тільки через день після опадів, що випали), певний ризик для виконуючої людини (необхідно строго виконувати техніку безпеки).
Це в сукупності дозволяє скласти план заходів, встановити вартість робіт, обговорити тактику їх виконання. В ході цих попередніх заходів, ви зможете задати всі хвилюючі питання і упевнитися в кваліфікації фахівця. І в разі схвалення спільно спланувати пряме знищення кліщів. Тільки такі передбачливі спостереження дадуть можливість раціонально впливати на територію засобами хімічної обробки з мінімальними навантаженнями на навколишнє середовище.
Однак одноразова протикліщова обробка часто не “покриває” весь період активізації кліщів. Загальний недолік акарицидних засобів – малий період залишкового дії, який триває всього до 1-го місяця. Що може зажадати декілька обробок протягом сезону.
На іншій помірно небезпечної території в сезон активності, доречні заходи особистого захисту від нападу з дотриманням спеціальних правил поведінки.

Захист від нападу кліщів

Костюми спеціального крою, деякі елементи якого оброблені хімічним розчином, що володіє інсектицидними властивостями, вагомо допомагають захистити людину від попадання кліщів на тіло. На жаль, випуск такого одягу не налагоджений в Україні, як і імпорт товарів для перешкоджання нападу кровосисів. При відсутності спец. одягу, можна звичайний одяг (бажано: світлого кольору) пристосувати до того, що він захищав від заповзання кліщів до вашого тіла. Щільно підганяємо комірець сорочки до шиї, застібається манжети, заправляємо сорочку в штані та затягуємо ремінь. Бажано надягати чоботи, а штани заправляти в халяви. Якщо немає чобіт, тоді штани заправляємо в шкарпетки.
Поєднуємо з постійними швидкими само- і взаімоосмотрами в процесі прогулянки, через кожну годину, щоб вчасно видалити кліщів причепившихся до одягу. Для ретельного огляду вибираємо майданчик, очищений від рослинності, особливу увагу при огляді звертаємо на шви, складки та кишені в одязі, на волосяну частину голови і вушні раковини. Прийшовши додому слід, ще раз провести огляд. Такі огляди необхідно систематично проводити і людям, що знаходяться на садово-городніх ділянках, розташованих в безпосередній близькості лісових масивів.

Репеленти від кліщів

Актуальним і необхідним знанням яким ви повинні озброїтися – це те, що відлякування кліщів працює не досконало! В даний час стало ясним, що репеленти, як і інші товари для перешкоди присмоктування кліща не гарантують і носять умовну ефективність вашого захисту.
«Препарат не забезпечує повного захисту від нападу кліщів! Будьте обережні!»
Такий напис слід зобов’язати наносити на аксесуари для відлякування іксодових кліщів. Так як вам дають хитку надію на підставі лабораторного висновку про високу ефективність засобу для кліщів – одним з найбільших розчарувань буде їх напад. Ви запитаєте, але чому ж так відбувається. Відповім двома варіантами, перший не дуже простий, другий легше буде:

Механізм дії репелентів повністю не ясний. Згідно з наявними гіпотезам, активність хімічних сполук визначається їх структурою і, перш за все, наявністю в їх молекулі активної угруповання атомів, що має стереозв’язок з периферійними рецепторними клітинами кліщів. Хеморецепторні клітини сприймають молекули відлякуючих засобів, як хімічний сигнал, який передається в нюховий центр мозку, де відбувається інтегративно-аналізаторная обробка інформації і від куди надходить відповідний сигнал до м’язів. Хімічні сигнали можуть викликати три типи змін рухової активності: позитивну (в напрямку сигналу), негативну (в напрямку, протилежному тому, звідки виходить сигнал), а також порушення (активізацію неорієнтованих рухів). Механізм дії обговорюваних репелентів від кліщів також пов’язаний з їхніми контактними і ольфакторними хеморецепторами, розташованими на лапці і предлапці передньої пари ніг. У одних членистоногих це контактний вид хеморецепции властивий видам пасивно підстерігаючим здобич, а у інших ольфакторний (дистантний) властивий нападаючим на здобич.
Іноді, польові випробування біполярні з лабораторними, тому що дикі і вільні особини набагато стійкіші до всіх субстанцій, якими на них впливають, ніж лабораторні. І те, що діє на один рід або вид, далеко не завжди, діє на інший. Також спочатку задумане відлякування, може не спрацювати або надати зворотний ефект прискорення до присмоктуванню в силу провакації паразита.

Ефективні засоби від кліщів

В Україні пройшли процедуру реєстрації та дозволені для застосування в побуті: Офф, Гардекс, Москітол містять піретройд альфациперметрин або діетілтолуамід (ДЕТА), або їх суміш у формі аерозолів. Інсекто-акарициди, що містять піретройди володіють найбільш швидким паралізуючим ефектом, крім перметрина – він погано працює.
Ці аерозолі необхідно наносити на верхній одяг, що значно знижує ризик алергічних реакцій і захищає людину від деяких видів твердих кліщів. Через 2-4 хвилини після контакту з обробленою поверхнею кліщі стають нездатними до присмоктування і незабаром відпадають з вашого одягу. Експерименти показали, що самі високоефективні лосьйони, креми, емульсії, аерозолі, рекомендовані для нанесення на шкіру, спроваджують всього 5-15% дорослих особин, які переповзають з трав’яної рослинності на відкриті ділянки шкіри.
Але є і виключення, наприклад засіб Макс Репелент Плюс – нова технологія з нетоксичним профілем для людини, але ліпше за інших впливають на кліщів. Цей відлякувач тільки з’являється в Україні.
При обачній поведінці в місцях присутності іксодових кліщів і застосуванні вищевказаного репелента, можливий вагомий захист від лісових кровососів.

Укус кліща

У весняно-літній період, цікавлячись темою «Кліщі» в інтернеті і періодичної преси, потрапляєш на новини «напали», «вкусили» і це не дивно, так як Україна ендемічна по кліщовим інфекціям.
Навіть в центральних озеленених районах таких міст як Чернігів, Чернівці, Івано-Фраківськ є всі умови для проживання масових видів кліщів, але найбільша ступінь нападу реєструється в лісопарковій зоні і в околицях населених пунктів на дачних ділянках, на кладовищах, які розташовані в межах мегаполісів: Київ, Львів, Харьків, Дніпро. Також сприятливими умовами для нападу є рекреаційні зони, навколоводні об’єкти, дикі і напівдикі ділянки, незаймані облаштуванням і використовуються лише для аматорського полювання, рибної ловлі та екотуризму.
Таким чином, існують об’єктивні причини вважати, що завжди є шанс укусу кліща в сезон підвищеної активності, який починається при температурі 0,3-1 градус С і з вище 20 градусів С спадає, кліщі стають менш активними. Зараз, модно звертатися до критичного мислення в своїх міркуваннях, але не менш модно знати основи: біологічні особливості виду, мікробіологію, вірусологію, біохімію. Власний різнобічний дослідницький і практичний досвід, дає можливість знижувати чисельність «вбивати» переносників інфекційних захворювань – і це моя професія, безпосередньо пов’язана з реальним світом.
Мій досвід базується на взаємодії з повсякденністю шкідників. І це дає право на неординарне бачення деяких вузлових проблем профілактики інфекцій, що передаються іксодовими кліщами. Люди, які спеціалізуються в інших напрямках, які не мають навіть базових знань щодо шкідників, навпаки, схильні до застосування більш неадекватних ідей.
Отже – чому я підтримую точку зору, що кожен, навіть дуже обережний, може бути підданий укусу в разі контакту з клещем. Відповідь логічна: Кліщ облігатний (обов’язковий) паразит, життєвий цикл, якого не може завершитися без харчування кров’ю, причому для обох статей і на всіх фазах розвитку обов’язково кровосмоктання для підтримки процесів життєдіяльності. Говорячи простими словами: «Кого-то вкушу з будь-якому разі і докладу максимум зусиль» Питання тільки в тому, хто буде жертвою – сподіваюся не ви.

Кліщі не стрибають!

Один із міфів, є то що кліщі стрибаю з дерев або з кущів. Вони чіпляються і переповзають! Підіймаються на траву, чагарники і вичікують свою здобич – протягом тривалого часу від 1 до 3 тижнів, до якої присмоктуються. Кліщі відчувають і реагують на присутність людини або тварини керуючись нюхом і зором з відстані 4-8 метрів, чим пояснюється їх масове скупчення біля стежок і доріг, по яких пересуваються тварини і люди.

Рекомендації як вилучити кліща зі шкіри

Історія повна прикладів, коли суспільство далеко не саме інтелектуальне дає рекомендації по вилученню зі шкіри на підставі окремих приватних випадків.

Олія

Наприклад, що робити якщо впився кліщ – капніть на нього рослинного масла, дуже поширена точка зору – прям, тренд якийсь. Якщо ви це зробите, то шанси в кінцевому підсумку виявитися хворим в разі наявності інфекції в кліщі значно збільшуються! Тому що отримувати інформацію з некомпетентних або застарілих джерел і застосовувати її страшна патологія сьогоднішнього часу – обрив контакту з реальністю.
Пройшовши по сторінках сайту: Київська обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я, кидається в очі ряд не дуже професійних пам’яток і навчальних посібників з профілактики кліщових захворювань, в яких фігурує «Олія». Подібними навчальними посібниками, на жаль, продовжує пістрявити наукова література останніх років. Таких дзвінків і маркерів вистачає, напевно, в будь-якій сфері.
Повернемося до олії. Під впливом масла кліщ почне задихатися і дійсно, через деякий час втрачає здатність міцно триматися і можливо ви видалите його в цілості й порівняно безболісно. Але не поспішайте радіти, до цієї події він спокійно смоктав кров з більш рівномірним введенням слинного секрету в якому і знаходитися наша проблема, тобто патоген. А коли кліщ в конвульсіях задихається, слинний секрет потрапляє в ранку в більш високих дозах, тут навіть не потрібні точні цифри інфікуючої дози, а просто досить того факту, що концентрація збудника зростає – бінго, ви кандидат на кліщовий енцефаліт або Лайм-бореліоз, в гіршому випадку мікст-інфекція!
Найбільший ризик – це паніка і неправильна маніпуляціям з впившимися кліщами.
Непогано було б з’ясувати цілком чіткі критерії і аксесуари для видалення кліща, вони за посиланням.

Інформаційна профілактика проти кліщів

Санітарно-просвітнє інформування – можливо значення цього заходу профілактики теоретично зазвичай визнають всі, але її потенціал практично реалізують в дуже малому ступені. Це положення було і залишається важливою елементарною темою. В цілому вона повинна бути спрямована на роз’яснення населенню всіма доступними засобами (радіо, телебачення, преса, листівки, інтернет, плакати і т.д.) арсеналу засобів специфічної та неспецифічної профілактики інфекцій, що передаються іксодовими кліщами, з властивостей, переваг і недоліків застосування, способів захисту від укусів кліщів і алгоритму поведінки в конкретних місцевих умовах при виявленні на тілі кліща.
Особливо важливе значення набуває пропаганда вживання сучасних засобів індивідуального захисту. Чимале значення в цьому відношенні може мати реалізація пропозиції про організацію фармацевтичного консультування відвідувачів аптек. Важливо проводити цю роботу цілий рік, і особливо інтенсивно в кінці зими і ранньою весною, до початка активного періоду.
В цілому профілактика інфекцій, що передаються кліщами, стане результативною тільки тоді, коли для її здійснення в повній мірі будуть залучені зусилля і можливості самого населення.
Купити засіб від кліщів можете у нас на сайті Мухобойка, через службу доставки.
Інформацію підготував дезінфектолог Сергій Ващенко.

Розгорнути