Як самостійно вивести клопів з дивана

Як самостійно вивести клопів з дивану

Як вивести клопів з дивану або матрацу? Щоб зрозуміти, що в дивані оселилися саме клопи, потрібно вивчити всі стадії розвитку цього паразита. Диванний клоп – безкрила комаха плоскої форми. Тому він може пролазити в будь-які щілини, і його складно знищити. Коли паразит п’є кров, він приймає опуклу форму, а його черевце витягується. Його яйця виглядають як дрібні капсули, по зовнішньому вигляду схожі на рис. Вони завжди є там, де живуть дорослі особини. Постільні клопи харчуються виключно кров’ю ссавців. Без неї личинки перестають розвиватися і впадають в анабіоз, а через деякий час гинуть. Селяться кровососи переважно в диванах, щоб джерело їжі було завжди поруч.

Спосіб життя постільної клопа

У домашніх клопів відмінний нюх, і кров є для них їжею на всіх стадіях розвитку. Часто кровососи кусаються вночі, рідше – вдень. Це буває, якщо вони дуже голодні. Місце укусу розпухає і червоніє. З’являється свербіж, але краще нічого не чесати, щоб не занести інфекцію. Згодом у людини, якого регулярно кусають клопи, розвивається безсоння, стрес, а часом до цього приєднується алергічна реакція. Всі ці стани і хвороби знижують якість життя і ефективність роботи. Людині стає некомфортно в своїй хаті. Тому починати боротися з клопами потрібно після виявлення першої особини.

Диванні клопи потрапляють в будинок наступними шляхами:

 • Паразитів приносять разом з речами з зараженого приміщення. Наприклад, вони можуть сховатися в складках верхнього одягу.
 • Кровососи поселяються в квартирі після того, як в нього вносять старі диван або матрац за умови, що вони вже були заражені. Іноді таке трапляється і з новими меблями, якщо вони зберігалися на зараженому складі.
 • Клопи можуть переходити з суміжних квартир по вентиляційних каналах.

Ознаки появи

Ознаки того, що в дивані або матраці оселилися клопи:

 • Після пробудження на тілі виявляються укуси, які слідують один за одним «доріжкою».
 • У квартирі з’являється характерний запах. Так пахне заброджена малина, коньяк або мигдаль.
 • На постільній білизні або ліжку, канапі виникають плями крові. Вони залишаються від розчавлених уві сні клопів.
 • На поверхні меблів з’являються темні точки – послід комах.

Всі ці ознаки говорять про те, що потрібно знайти місце гніздування клопів і знищити їх. Самі вони квартиру не покинуть. Доведеться сильно попрацювати, щоб позбутися від цього неприємного сусідства.

Де ховаються клопи

Для знищення клопів слід зайнятися їх пошуками. Шукати слід там, де є теплі і затишні місця. Зазвичай вони живуть у вітальні або в відпочивальні. Якщо в дивані або ліжку оселилися клопи, то меблі будуть забруднені разом з постільною білизною, вкриті червоними крапками. Щоб після знищення кровососи не з’явились в будинку знову, ліжко та матрац треба хімічно обробити дієвими засобами.

Якщо паразит вибрав для себе інше місце мешкання, знайти його буде складніше, ще складніше – підманити. Клопів можна виявити не тільки в дерев’яних предметах меблів, але і металевих, пластикових. Вони можуть жити:

 • в м’яких меблях: стільці, крісла;
 • за шпалерами, рамками, шторами;
 • в шафі з одягом;
 • за плінтусом або під лінолеумом, килимом;
 • в побутовій техніці, розетки.

Якщо все ретельно обшукати, не забуваючи про запобіжні заходи, знищити знайдених клопів і на далі провести повторні профілактичні обробки, вони більше не з’являться. Головне – вибрати дієвий засіб.

Професійна обробка м'яких меблів

Щоб позбутися клопів потрібен час і терпіння. Якщо були помічені ознаки їх появи в квартирі, краще викликати спеціалізовану службу. У фахівців вже є багатий досвід позбавлення від цих кровососів. Вартість їхніх послуг буде залежати від масштабу і складності обробки, яка включає в себе 3 етапи:

 1. Спочатку на паразитів впливають гарячим повітрям (+57 С). Діє згубно на яйця, личинок і дорослих особин.
 2. Потім проводиться повторна обробка струменем вуглекислого газу, утвореної з сухого льоду. На момент досягнення поверхні меблів струмінь має температуру -37 ° С. Вона теж згубна для клопів на всіх стадіях розвитку.
 3. На закінчення проводиться обробка інших затишних місць в будинку (щілин, тріщин, порожнин) потужними інсектицидами (хімічними отрутами).

Якщо інструменти та хімічні засоби були підготовлені вірно, з їх допомогою можна досягти миттєвої загибелі паразитів. Весь процес обробки триває не довше 1 години. А її результативність залежить не тільки від майстра, а й від засобів та обладнання.

До приходу дезінсектора потрібно підготуватися. Диван слід розібрати, посуд і засоби особистої гігієни – заховати, щоб на них не потрапила отрута. Тільки так можна перемогти цих кровососів. Як обробляють приміщення професійні майстри, можна подивитися на відео, які є на сайтах спеціалізованих компаній.

Як позбутися від клопів в дивані народними методами

Іноді люди, виявивши постільних блощиць, вирішують вести з ними самостійну боротьбу. Для цього вони вдаються до народних методів, які зазвичай полягають у використанні відварів пахучих трав:

 • полину;
 • багна болотного;
 • пижма звичайна.

Використовувати трави слід обережно, так як вони можуть бути небезпечні для людини і домашніх вихованців. Замість них також можна використовувати настоянку валеріани або оцет. Але після обробки всіма цими засобами в будинку з’явиться стійкий запах. І складність його виведення ставить народні методи боротьби з клопами під сумнів. Популярний в народі скипидар або керосин не варто застосовувати взагалі. Вивести постільних клопів вони навряд вони допоможуть, але меблі зіпсують точно.

Якщо народні методи не дали ніякого результату, потрібно звернутися до фахівців або спробувати вивести клопів сучасними засобами.

Сучасні способи боротьби

Незважаючи на підвищення рівня життя людей, постільні кровососи продовжують бути для них серйозною проблемою. Позбутися від них і не допустити розмноження – завдання складне, так як сучасні засоби ефективні тільки при прямому контакті з комахами. А діють вони недовго. Тому боротьба з клопами може затягнутися і навіть стати нескінченною.

Ефективні засоби дезінсекції

Засіб від клопів Біопротектор
Засіб від клопів Біопротектор

Сучасні засоби викликають загибель клопів, впливаючи на їх нервову систему. Ті препарати, що дозволені для застосування в житлових будинках, мають відповідні сертифікати якості. Зазвичай вони відносяться до помірного класу небезпеки по відношенню до людини. Найбільшу ефективність у боротьбі з диванними паразитами проявляють отрутохімікати з високою концентрацією наприклад:

Після хімічної обробки диван та загалом приміщення потрібно ретельно провітрити. Однак гарантованого результату можна досягти тільки шляхом виклику служби дезінсекції.

Техніка безпеки

Неважливо, який спосіб боротьби був обраний з клопами. Запобіжних заходів потрібно дотримуватися все одно. Користуючись хімічними сполуками, не можна допускати їх потрапляння на поверхню шкіри і слизових оболонок ротової порожнини, очей, органів дихання. Перед тим як почати обробку, потрібно надіти:

 • захисні окуляри;
 • гумові рукавички;
 • респіратор або щільну тканинну пов’язку;
 • захисний одяг і косинку.

Обробляти приміщення слід стільки часу, скільки вказано в інструкції. Після цього потрібно помити руки і обличчя, зняти одяг та випрати його в гарячій воді.

Профілактика

Не допускати появи диванних клопів простіше, ніж боротися з ними. Для цього потрібно ретельно прати одяг і прасувати її праскою після повернення з відпустки або відрядження. Валізи і інші предмети, які були взяті в поїздку, потрібно відправити на карантин. Будучи в готелі, перед тим, як лягати спати, потрібно перевірити ліжко на наявність кровососів. Якщо їх видно, ризик бути укушеним вночі або знайти клопа в своїх речах на наступний день буде мінімальний. Якщо ж паразити все ж з’явилися, потрібно терміново починати з ними боротьбу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Меню