Алергія на укуси постільних клопів

Алергія на укуси постільних клопів

Зміст 

 1. Причини алергії
 2. Як саме розвивається алергія на паразитів 
 3. Відмінні ознаки укусу
 4. Небезпека укусів 
 5. Лікування алергії

Якщо у вашій квартирі завелися клопи, то чекайте неприємностей. Поширеною є алергічна реакція на укуси шкідників. Імунна система людини дає реакцію на фермент, який клопи вводять у шкіру. 

Причини алергії

До алергії схильні не всі, тому що кожна людина по-різному реагує на укуси паразитів. Якщо вас покусали клопи і ви відчуваєте свербіж, то ваша імунна система посилено виробляє гістамін. Це і призводить до запального процесу в організмі. Слина паразитів у даному випадку є алергеном.  

На замітку!

Частіше жертвами постільних кровосисних комах, на жаль, стають діти. Алергія у дітей явище поширене. Шкіра дитини є м’якою і ніжною, тому паразити так часто кусають бідолах. Привабливими для комах також є люди, які не слідкують за власною гігієною. Птахи і гризуни є рознощиками клопів, тому підхопити таких неприємних сусідів можна і від цих тварин.

Як саме розвивається алергія на паразитів

Постільні клопи кусають людей, які сплять. Харчуються паразити на ділянці шкіри, яка на прикрита одягом. Хоботок, яким кровосос проколює шкіру має два порожніх канали. Один канал висмоктує кров, а інший вводить у шкіру знеболюючу речовину, саме тому жертва не відчуває укусу.

Відгук 

Під час відпочинку і наша сім’я познайомилася з такими неприємними сусідами як постільні клопи. Найбільше паразити кусали мою жінку і донечку, я ж не смакував їм так сильно. У дочки розвинулася алергія і це було справжнім жахом. Ми пішли в лікарню і нам виписали таблетки та мазі. Звичайно, що заражений паразитами номер ми покинули в той же день. За кілька днів алергія пройшла. Не можу сказати, що ми чудово відпочили, але як було, так було.  

Андрій, Миколаїв.

Відмінні ознаки укусу

Багато людей плутають звичайну алергію на продукти харчування від алергії на укуси клопів. Насправді вони дійсно схожі між собою. Якщо на вашому тілі є доріжки з 3-5 укусів, то впевнено можна сказати, що ви стали жертвою паразитів. Почервоніння проходять через 7-14 днів, а алергія набагато швидше. 

Якщо у вас міцний імунітет, то ваш організм впорається з укусами і ви не відчуєте особливого дискомфорту. Єдине, що може вас турбувати це невелике почервоніння. Проте, якщо у вас є схильність до алергії, то симптоми будуть більш вираженими:

 • Місця укусів будуть червоними і припухлими, також вони можуть збільшуватися;
 • утворюються болючі пухирі;
 • свербіж.

Якщо у вас є схожі симптоми, то хвилюватися не варто. Скоріш за все вони зникнуть за кілька днів. Нижче ви можете побачити більш серйозні симптоми:

 • нежить, чхання, сльозоточивість;
 • задишка, прискорений пульс, утруднене дихання;
 • можливий набряк слизових, дуже небезпечним є набряк гортані;
 • втрата свідомості.

Важливо!

Діти важче переносять алергію на укуси постільних паразитів. Імунітет малюка не є таким міцним, як імунітет дорослої людини. В дітей може бути підвищення температури і навіть анафілактичний шок. В таких випадках слід негайно звернутися до лікаря.

Небезпека укусів

Кровосисні комахи страшні не тільки алергією, вони можуть призвести до анемії і навіть занести в організм жертви інфекцію.

Лікування алергії

Якщо у вас немає гострих проявів алергії, то ви можете лікувати її самостійно з допомогою антигістамінних засобів:

 • Лоратадин – препарат, який відновлює імунну систему і зменшує прояви алергії. Випускається у формі таблеток або сиропу. 
 • Дезлоратадин – препарат, який допоможе вам знати набряки і симптоми алергічної реакції. Також буває у формі таблеток і спрею. 
 • Адвантан – гормональний засіб, ним лікують більш серйозні форми алергії. Краще не приймати вагітним жінкам та жінкам, які годують.

Подібними ліками є: Цетрин, Кетотифен, Алерон, Парлазин, а також Задитен.

В аптеці ви можете запитати про мазі, які зменшують наслідки укусів. Скоріш за все вам порадять Лоратадин або Цетиризин. Якщо немає можливості або бажання купувати мазі та таблетки, то вам допоможе компрес з оцту. Дієвими також є содові примочки.

Відгук 

Одного ранку я побачила укуси на шкірі свого сина. Все було нормально і я вирішила, що це комарі. Проте, яким було моє здивування, коли наступного ранку вони запалилися і їх стало більше. Синочка мучив сильний свербіж, але я не панікувала і пішла до лікаря. Там і дізналася, що це ніякі не комарі, а клопи кусають мою дитину. Лікували укуси ми Алероном. В інтернеті я прочитала про народний рецепт з кульбаб, цей спосіб також нам допоміг. Я не втрачаючи часу купила засоби від клопів. Наразі все добре, клопи нам більше не докучають.  

Тетяна, Івано-Франківськ

Є кілька дієвих способів для зменшення запалення. Потрібно взяти капустяний лист, пом’яти його і прикласти до ураженої ділянки. Капусту можна замінити на подорожник чи петрушку. Ванна з розчином череди зніме свербіж і зменшить припухлості.  

Лікуватися вдома можна, якщо немає серйозних, важких симптомів. Не полінуйтеся піти в лікарню, якщо з’явилася запальна реакція – це збереже вам здоров’я і кошти.

Якщо ви лікуєте наслідки алергії на укуси постільних паразитів, але не боретеся з самими шкідниками, то ваші дії безглузді. Насамперед необхідно якнайшвидше позбутися кровосисних комах, тоді лікування дасть позитивний результат. Бувають випадки, коли алергія проявляється не на укуси клопів, а на хімічний засіб, яким обробляють квартиру. Завжди потрібно бути обережним і уважним. Бережіть себе і своїх дітей. 

Меню