Звідки беруться і з’являються постільні клопи та як позбутися від шкідників в квартирі.

Звідки беруться і з’являються постільні клопи та як позбутися від шкідників в квартирі.

Зміст 

 1. Найбільш поширені шляхи проникнення паразитів

    1.1. Мігруючі клопи

    1.2. Паразити мандрівники

    1.3. Люди – переносники клопів

 1. Клопи господарі в домі
 2. Профілактика появи постільних клопів 

Постільні паразити асоціюються у нас з бідністю та антисанітарією. Проте, клопам байдуже де жити. Навіть якщо у вас нещодавно зроблений ремонт, чистота в квартирі та нові меблі, комахи все рівно можуть завітати до вас. Постільним клопам не важливий ваш матеріальний стан та чистота. Для них важливою є присутність джерела живлення і місця, де можна сховатися. 

Цікаво!

Переважно паразити харчуються кров’ю людини, але зголоднілі комахи можуть покусати гризунів і навіть птахів. Клопи живуть поруч з людиною і харчуються вночі, коли жертва солодко спить. Є багато назв паразитів: постільні клопи, білизняні, домашні, меблеві. Все це один вид комах, які проживають у різних місцях будинку. 

Найбільш поширені шляхи проникнення клопів

Клоп є дуже маленькою комахою, яка має плоске тіло. Паразити мають 6 ніг якими долають за хвилину відстань у 1 метр. Личинка є повільнішою, ніж доросла особина, вона за 1 хвилину долає 25-30 см. Постільні клопи не стрибають і не літають. Також мають чудовий нюх, є відмінними мандрівниками та довгий період часу можуть не їсти. Для них не важко по запаху знайти людину і її житло.

Мігруючі клопи

Якщо ви проживаєте в селі і поблизу вас є пташники, то до вашого дому можуть завітати непрохані гості. Кров людини є ідеальною для клопів, проте, паразити харчуються і кров’ю птахів. Якщо шкідники відчують запах людини, то вони без сумнівів перейдуть у комфортніші умови. Не так часто клопи паразитують на тваринах, переважно вони потрапляють у квартиру з інших приміщень, які заражені комахами. 

Завдяки будові тіла, клопи з легкістю пролазять до інших квартир через найменші тріщини, вентиляцію, щілини, віконні та дверні прорізи. Тому, якщо хоча б в одній квартирі завелися паразити, то з великою ймовірністю вони розповзуться по всьому будинку. 

Ніхто з сусідів не признається, що у їхній квартирі кишать паразити. Найефективнішим способом позбавлення від постільних клопів буде звернення в спеціалізовані служби, які займаються знищенням комах. Важливо вчасно помітити і якнайшвидше почати боротьбу з шкідниками. 

Якщо у вашій квартирі з’явилися постільні клопи, то можливо сусіди неграмотно проводили дезінсекцію. Є багато старовинних способів позбавлення від клопів: віники з ароматних трав, обробка приміщення оцтом. Ці методи не знищать клопів, а тільки змусять їх мігрувати в інші квартири. Найчастішою причиною появи шкідників є безграмотна дезінсекція.

Паразити мандрівники

Переважно, шкідники в квартирі з’являються через господарів.

 1. Якщо ви любите подорожувати та у вас бувають робочі відрядження, то ви можете привести в свій дім клопів. Звичним явищем є паразити в старих гуртожитках, недорогих готелях, тому якщо ви побували в такому місці, то не дивуйтесь живому сувеніру, який знайшли у своїй квартирі. Клопи спокійно і з комфортом переносять такі подорожі у складках одягу. 
 2. Клопи в антикварних чи вживаних меблях не є рідкістю. Паразити майже ніколи не подорожують у нових предметах інтер’єру, на меблевих фабриках немає комфортних для комах умов. Постільні клопи обожнюють матраци, ліжка та дивани. Детально оглядайте свою покупку, бо з разом з нею додому ви можете принести і клопів.  
 3. Паразитів у свій будинок можна принести на взутті та одязі. Шкідники комфортно себе почувають, як на синтетичних тканинах, так і на натуральних. У приміщенні з комахами, ваше взуття може сподобати собі кілька клопів і на ньому перебратися до вашого будинку.
 4. Одяг з секонд-хенду може бути заражений дорослими клопами і їх яйцями. Ринки і торгові центри також можуть подарувати вам такий сюрприз. 
 5. Паразити чудово себе почувають в побутовій техніці. Комфортними для них є динаміки, ноутбуки, холодильники і багато інших гаджетів.
 6. Часто буває так, що склади пошти заражені клопами і отримуючи свою посилку є ймовірність принести паразитів додому. Якщо це личинка, то вона видасть свою присутність одразу, оскільки вони харчуються частіше ніж дорослі клопи.

Люди - переносники клопів

Постільних клопів у ваш будинок можуть принести друзі, родичі та знайомі, а також майстри та працівники комунальних служб. Люди можуть і не знати, що вони розносять паразитів на своєму одязі та взутті. 

Клопи господарі в домі

Буває так, що купивши житло, мешканці через кілька місяців виявляють у ньому клопів. Без їжі клопи впадають в анабіоз і можуть жити в пустій квартирі тривалий час. Проте, відчувши запах людського тіла вони швидко прокидаються та повертаються до свого звичного життя.  

Клопи живуть, як у нових, так і в старих будинках. Часто новобудови у Львові заражені клопами через будівельників. Після закінчення ремонтних робіт, без їжі клопи впадають в анабіоз, а при появі людей прокидаються і нападають на своїх жертв з новими силами.

Профілактика появи постільних клопів

Ви не зможете повністю застрахувати своє житло від цих ненажерливих паразитів. Причин їх появи є дуже багато. Неможливо кожну людину, яка приходить у ваш дім перевіряти на наявність клопів. Щоб зменшити шанс проникнення клопів у квартиру дотримуйтеся таких порад:

 • Уважно переглядайте всі речі після кожної подорожі та відрядження, а найкраще віднесіть все в хімчистку
 • Для постільних паразитів згубною є висока температура, личинки і дорослі особини гинуть при 50 °. Чудовим варіантом буде покупка електросушарки для одягу. 
 • Необхідно прогерметизувати всі плінтуси в квартирі та щілини. Провести додаткову ізоляцію розеток.
 • Полин та лаванда допоможуть відлякати сусідських клопів. Ароматні рослини, тобто народні засоби від клопів не зможуть знищити клопів, але вони іноді здатні захистити від них ваш дім.  

Не важливо чому з’явилися клопи в будинку, важливо вчасно почати з ними боротьбу та якнайшвидше позбутися від них. Плями крові на ліжку, сліди укусів на тілі, чорні цятки на стінах є ознаками клопів у будинку.

Меню