Чим харчуються таргани в квартирі

Чим харчуються таргани в квартирі

Зміст 

 1. Відмінності в харчуванні тарганів в природі і в будинку
 2. Раціон тарганів в квартирі
 3. Що не їдять таргани

Таргани їдять практично все підряд: залишки людської їжі, органіку, рослини. Знання про раціон паразитів, який відрізняється в залежності від виду комахи, середовища проживання, допоможуть швидше позбутися від шкідників, позбавивши їх можливості харчуватися і комфортно існувати в квартирі.

Відмінності в харчуванні тарганів в природі і в будинку

Таргани належать до найбільш невибагливих шкідників, які здатні прожити без їжі тривалий час. Вчені класифікують таких комах на 4 тис. видів, з яких майже 30 здатні жити в квартирах і будинках, поруч з людьми. Раціон харчування всіх видів залежить від середовища і умов існування.

Мешкаючі в природі види тарганів спочатку мешкали на африканському континенті, однак з часом вони стали потрапляти з транспортом і в інші частини планети, що дало поштовх для всесвітнього поширення цих комах. Вони є космополітами.

На своїй батьківщині вони живуть у листовій підстилці і у верхньому шарі грунту, обираючи місця з підвищеною вологістю, а мадагаскарський вид – гілки дерев. Активними вони є в нічний період. У природі харчуються таргани тваринними і рослинними залишками, а улюбленою їжею для них є свіжі фрукти та овочі.

Цікаво!

Останнім часом американські, лісові, туркменські, мармурові та мадагаскарські види цих комах набули популярності у любителів, які тримають і розводять їх в тераріумах як їжу для своїх домашніх вихованців (змій, ящірок ). Раціон кормових тарганів складається з моркви, зелені, овочів, круп, сушених дафній, котячого та риб’ячого корму.

На територіях, розташованих в більш холодних кліматичних зонах (особливо коли взимку наступають морози), таргани вибирають для комфортного життя опалювальне людське житло і прилеглі приміщення – каналізаційні магістралі, вентиляційні шахти, підвали будинків. Паразити, які проживають в будинках і квартирах, обирають теплі і вологі місця для проживання, де можна завжди знайти їжу.

До найпоширеніших домашніх видів відносяться руді прусаки і чорні таргани. Ці комахи є всеїдними і готові їсти все підряд, проте на пошуки здобичі вони виходять переважно в нічний час доби. Вдень вони ховаються по затишних кутах і щілинах, а вночі залишають свої притулки в пошуках їжі.

Раціон тарганів в квартирі

За даними досліджень вчених, найбільше їжі здатна з’їдати самка – до 50 мг їжі на добу, тоді як самці їдять  на половину менше. І прусаки, і чорні паразити в домашніх умовах їдять тільки нерухому їжу, причому вибирають продукти з максимальною кількістю білків і вуглеводів. Вони люблять їсти і обирають солодкі, жирні страви, а також крохмаль і масло.

Основні продукти, якими домашні таргани живляться:

 • пластівці і крупи в сухому вигляді;
 • хлібні та інші крихти, які залишаються після людської їжі, – улюблені ласощі;
 • овочі та фрукти;
 • хлібобулочні вироби і здоба;
 • м’ясні продукти;
 • люблять жир, що залишився на поверхні посуду або столу, і навіть п’ють пиво.

Однак при недостачі їжі таргани в квартирі харчуються і не зовсім їстівними предметами, до яких відносяться:

 • мило;
 • шпалери і книжковий клей (на палітурках книг);
 • папір;
 • шкіряні вироби (взуття, одяг);
 • синтетичні тканини (нейлон або капрон);
 • побутовий органічний клей;
 • шкіра і лупа, яка опадає з голови людини;
 • крохмаль на одязі.

При відсутності їжі вони навіть їдять розсаду або зелені частини декоративних рослин. Такий різноманітний раціон харчування вчені пояснюють будовою таргана: будовою травної системи комахи і структурою його ротового апарату. Шлунок паразита складається з твердої пластини і оточений сильною мускулатурою, тому тарган може з’їдати і перетравлювати будь-яку, навіть тверду, їжу.

Що не їдять таргани

Однак паразити не вживають речовини, що мають сильний запах. До таких відносяться пральний порошок, оцет, ефірні масла, червоний і чорний перець.

Цікаво!

У народній медицині існує чимало рецептів із тарганів, яких застосовують в лікувальних цілях. Наприклад, вживання в їжу смажених комах з часником здавна застосовувалося для нормалізації травлення, а завареним чаєм з сушених тарганів лікували хворих, що мають водянку.

Знаючи, яку їжу люблять таргани і що обирають з їжі, можна зрозуміти, яким чином можна швидше від них позбутися – повністю виключити можливість доступу до їжі і води, прибирати харчові відходи.

Меню