Куди звертатися, якщо в школі таргани

Куди звертатися, якщо в школі таргани

Зміст 

  1. Дії при виявленні комах
  2. Куди писати скаргу
  3. Складання скарги

Якщо в школі з’явилися таргани, іноді досить звернутися до директора в усній або письмовій формі, з вимогою вжити відповідних заходів. Питання вирішується швидко, проблема вичерпується. Якщо керівник школи не реагує, заяви пишуть в інстанції, які повинні здійснювати контроль над виконанням санітарно-гігієнічних вимог. Є відразу кілька інстанцій, куди скаржитися, якщо в школі таргани: сама школа, Міністерство освіти, Державна санітарно-епідеміологічна служба, яка зараз входить до складу Держпродспоживслужби, Прокуратура (в разі бездіяльності інших).

Дії при виявленні комах

Що робити, якщо учень виявив таргана в їдальні чи коридорах школи:

  • сфотографувати комаху на телефон чи будь-який гаджет;
  • розповісти батькам, показати фото.

Займатися вирішенням питання повинні дорослі. У кожному класі є батьківський комітет, тому спочатку варто оповістити голову. Подальший розвиток ситуації зі шкідниками може проходити за кількома сценаріями – батьки йдуть до директора, показують докази, в усній або письмовій формі вимагають провести негайну дезінсекцію. У більшості випадків проблема вирішується швидко, вже в найближчі вихідні будуть вжиті заходи, викликана СЕС.

Якщо директор школи реагує неадекватно, відмовляється робити належні заходи, необхідно звертатися в інстанції, що здійснюють контроль за дотриманням санітарно-епідеміологічних вимог.

Куди писати скаргу

Звертатися, якщо таргани в школі, можна мінімум в 5 інстанцій.

  • У кожного навчального закладу є сайт, де часто обговорюються важливі питання. Допускається писати анонімно. Періодично інформацію відстежує Департамент освіти, тому питання не залишиться непоміченим. В інтересах керівництва швидше вирішити проблему та відзвітувати перед батьками, громадськістю.
  • До Міністерства освіти складають скаргу про наявність тарганів в паперовому чи електронному вигляді. В даному випадку анонімність не проходить. Надається чітка інформація з реквізитами, адресою, ПІБ, фотографії тарганів в шкільній їдальні, іншому місці.
  • Держпродспоживслужба – основна організація по контролю дотримання санітарних норм. Скаргу відправляють в електронному вигляді із зазначенням всієї важливої ​​інформації. Обов’язково вказуються дані заявника, адресу, телефон для зворотного зв’язку.
  • Державна санітарно-епідеміологічна служба, яка зараз входить до складу Держпродспоживслужби. Необхідно відправитися туди особисто, написати письмову заяву з проханням перевірити школу на наявність тарганів, вжити відповідних заходів.
  • В прокуратуру звертаються в разі ігнорування скарг дирекцією школи, бездіяльністю інстанцій, які повинні контролювати ситуацію. Працівники прокуратури пишуть запит до відповідних органів, здійснюють перевірку. Директору школи загрожує адміністративна відповідальність у вигляді штрафу чи звільнення.

В кожному випадку потрібен індивідуальний підхід, але спочатку батьки ведуть розмову з дирекцією навчального закладу, доводять до відома вчителів про присутність тарганів в установі. Можна залучити до процесу журналістів, тоді ініціатор залишиться анонімним, оскільки громадські діячі інформацію не розголошують. З’явиться резонанс, розголос, ситуація з тарганами не залишиться непоміченою.

Складання скарги

Спеціальної форми немає. Скарга на тарганів в школі пишеться в довільній формі з чітким зазначенням проблеми. Як було продемонстровано у вигляді фото. При зверненні до Департаменту, Міністерства освіти, Держпродспоживслужба, Прокуратури, Санслужб, обов’язково вказується найменування навчального закладу, адреса, ПІБ директора, викладається суть скарги. В кінці або початку документа пишеться ПІБ, контактні дані.

Меню