Як виглядають личинки тарганів

Як виглядають личинки тарганів

Зміст

  1. Як виглядають личинки
  2. Відмінності личинок рудих і чорних тарганів
  3. Личинкова стадія
  4. Знищення на стадії розвитку ембріона

Личинки тарганів проходять кілька стадій розвитку, зовні вони схожі на імаго, тільки менші за розміром. З’являються на світ з оотеки, яку самка носить при собі до самих пологів або скидає через кілька тижнів. Великою помилкою є припинення боротьби після знищення дорослих комах. Личинки продовжують активно розвиватися в оотеці в затишному місці, через деякий час вони з’являються на світ.

Як виглядають личинки

Дитинча таргана виглядає як доросла особина, але є деякі відмінності. Відразу після появи на світ личинки повністю білі. Хітиновий покрив м’який, надзвичайно вразливий. Комахи проявляють високу активність, швидко поїдають залишки оотеки, приєднуються до тарганячої спільноти. Через кілька годин під впливом світла та кімнатної температури панцир твердне, темніє. Від батьків відрізняються більш насиченим темним кольором, маленькими розмірами, рівними вусами, відсутністю крил.

До моменту дорослішання проходить в середньому 30 днів. Личинка линяє через кілька днів, перетворюючись в німфу. Після цього їй належить перетворитися ще 5 разів. Перед линянням панцир на спині тріскається, з нього поступово виповзає комаха білого кольору. Через пару годин хітиновий покрив твердне і знову набуває характерного забарвлення.

На замітку!

На останньому етапі розвитку у німфи з’являються щільні крила, розвиваються статеві органи.

Відмінності личинок рудих і чорних тарганів

У квартирах поселяються 2 види тарганових: чорні, руді. Перші відрізняються темним, практично чорним забарвленням, великими розмірами, короткими крилами, великою головою, закрученими вусами. Руді прусаки мають більш тонке тіло, довгі вуса, акуратну голову. Личинки чорних тарганів більші ніж рудих, мають масивніше тіло. В іншому дитинчата дуже схожі.

Личинкова стадія

Запліднена жіноча особина виношує яйця в спеціальній капсулі, яка знаходиться в кінці тулуба. Ембріони розвиваються всередині до певного моменту. Самка рудих тарганів носить оотеку при собі практично до самого народження личинок. Залишає в затишному місці або за 2 тижні до появи їх на світ, або в разі небезпеки. Щільна оболонка захищає яйця від перепадів температури, отрути, сухості повітря. Всередині є запаси їжі, в достатній для повноцінного розвитку личинок, кількості.

Самки чорних тарганів залишають оотеку через 2 тижні після формування яєць. Вони не настільки дбайливі матусі, як їхні родичі. Дитинча таргана називається німфою. До моменту дорослішання личинці належить пройти період від 1 місяця до року. Це залежить від умов проживання, температури, наявності їжі, води. При несприятливих умовах процес розвитку сповільнюється.

Німфа таргана практично не відрізняється від імаго, веде аналогічний спосіб життя, крім спарювання. Вразливою стає під час линьки, коли після скидання хітинової оболонки її тіло стає на кілька годин м’яким.

Знищення на стадії розвитку ембріона

Личинки домашніх тарганів знаходяться під надійним захистом, перебуваючи в оотеці. Крізь міцну оболонку не проникає жодна отруйна речовина. Позбутися від кладки яєць можна тільки вручну, якщо вдалося виявити затишні місця тарганів. Але бути впевненим в повному знищенні шкідників не можна. Самки ховають кладку з личинками в самих непередбачуваних місцях. Позбутися від німф вдається тільки після їх появи на світло. Ефективним буде аерозоль, спрей, дуст, пастки, розчин, отруйна приманка з борної кислоти.

Меню