Звідки з'являються таргани

Звідки з’являються таргани

Зміст 

 1. Умови, сприятливі для тарганів
 2. Шляхи потрапляння в будинок тарганів
 3. Чи можуть таргани з’явитися в новому, чистому будинку
 4. Як знайти, звідки з’явилися таргани

Місця, звідки беруться таргани, є в кожній квартирі. Щоб перекрити шляхи проникнення в будинок, приміщення має бути повністю герметичним. Поселяються ж комахи тільки там, де умови для їх життєдіяльності сприятливі. Живуть таргани переважно на кухні, у ванній кімнаті, туалеті, темному коридорі. Їм потрібен доступ до їжі, води, відсутність яскравого світла.

Умови, сприятливі для тарганів

Для поселення прусаків в квартирі потрібні певні умови.

 • Теплолюбні комахи не живуть в холодних квартирах, оскільки їх життєдіяльність залежить від температурних показників. В їхньому організмі відсутні механізми терморегуляції, тіло зігрівається завдяки зовнішній температурі. Комфортно себе почувають при +20 – +30 градусів Цельсія. У приміщенні, де показники знаходяться на рівні 10 градусів Цельсія, комахи жити не стануть.
 • Наступний важливий показник для тарганів – достаток їжі. Поселяються комахи в кімнатах, де є вільний доступ до їжі: крихти на столі, підлозі, немитий посуд, відро зі сміттям. Відмінно живуть прусаки в умовах антисанітарії. Таргани харчуються залишками людської їжі, а при її відсутності туалетним папером, клеєм, переплетами книжок, іншими неїстівними «продуктами».
 • Ще більш важлива для комах вода. Привернути увагу прусаків можуть несправні крани, звідки постійно капає вода, мокрі раковини, умивальники, конденсат на стінах, трубах. Якщо таргани не знаходять джерела вологи то в квартирі не поселяються або поспішно підуть.
 • Наявність темних і затишних місць для комах не проблема. Такі є в кожному будинку. Ховаються, облаштовують гнізда в щілинах під підлогою, у стінах, плінтусах. Люблять жити зі зворотного боку меблів, холодильника, плити, у витяжці. Комахи ховаються від сонячних променів. Активізують свою життєдіяльність з настанням сутінків.

Цікаво!

Перешкодити процесу завоювання території можуть домашні вихованці – собаки, кішки, а також їжаки, ящірки. Вони харчуються тарганами, тому в приміщенні з тваринами комахи заводяться неохоче.

Шляхи потрапляння тарганів у будинок

У приватний будинок шкідників у більшості випадків приносить сама людина з зараженими речами. У квартиру приходять таргани більш різноманітними шляхами. Можливі шляхи проникнення:

 • Від сусідів. Якщо в будинку є одна заражена кімната, через деякий час таргани з’являться всюди. Масовому переселенню шкідників сприяє дезінсекція. Таргани лізуть в квартиру через маленькі щілини в стіні, підлозі, зазори в дверних отворах, вентиляційні шахти. Поселяються раптово і у великій кількості. Непомітне зараження відбувається поступово, коли в нове житло заповзає одна самка в пошуках їжі. Таке переселення спостерігається, якщо в колишньому будинку чисельність комах висока і починається боротьба за їжу.
 • З сміттєпроводу. Якщо сміттєві баки знаходяться у дворі, в безпосередній близькості від квартир, спочатку заражається перший поверх. Таргани тікають з вулиці при настанні несприятливих умов, з похолоданням. Якщо сміттєпровід знаходиться в під’їзді, ризикують заразитися всі квартири. Комахи швидко пересуваються по шахті, повзають по під’їзді, в ліфті, непомітно проникають в нові оселі.
 • При переїзді. Причини появи тарганів банальні. Якщо на попередньому місці проживання водилися таргани, при переїзді вони ховаються в побутових приладах, меблях, речах, благополучно транспортуються в інше приміщення. Через кілька місяців нове житло стає теж зараженим.
 • З речами гостей. Таргани живуть на кухні, у ванній кімнаті, туалеті, коридорах. Випадково можуть заповзти у верхній одяг, дрібні предмети інтер’єру, які потім потрапляють в інше приміщення. Даний шлях зараження не сильно поширений, але коли переглядаються всі варіанти, звідки взялися прусаки, такий розвиток подій не виключається.
 • При покупці б / у техніки, побутових приладів, продуктів. Купувати продукти в магазинах з сумнівними санітарними умовами не варто. Разом з тарганами можна принести в будинок моль, мурах, жучків, інших шкідників, а також купу хвороботворних мікроорганізмів. У магазинах побутових приладів наявність тарганів не так помітна, а ховатися вони можуть всередині комп’ютерного блоку, в системній платі ноутбуку, годинниках, просто в коробках, куди пакують покупки.
 • Зі своїми речами після подорожей. Потрапити у валізи з речами комахи можуть при зберіганні їх в камерах, поїздах, кімнатах, де доводиться тимчасово проживати. Щоб не сталося зараження квартири після повернення додому, всі речі потрібно перебрати, випрати, оглянути, а вже потім розкладати по місцях.
 • З речами, які отримуються поштою. У посилках виявляються навіть мадагаскарські шиплячі таргани. Прусаки – часте явище. Простежити, в яких умовах в процесі транспортування були речі неможливо, тому їх потрібно ретельно оглядати після прибуття.

Знайти, звідки лізуть таргани в квартиру, теоретично можна, але ізолювати доведеться все приміщення. Комахи проникають в найменші щілини, швидко знаходять нові виходи-входи. З’явитися самі по собі шкідники не можуть. Вони або пробираються від сусідів, з під’їзду, або їх приносить в квартиру господар і його гості. Домашні тварини тарганів не поширюють.

Чи можуть таргани з'явитися в новому, чистому будинку

У квартирах, де був недавно проведений ремонт, поставлені пластикові вікна, на стінах синтетичні матеріали, пахне клеєм, лаком, фарбою, таргани з’являються неохоче. У новому будинку їх немає. Причина тому – присутність специфічного запаху, який відлякує комах. Через пару років, коли всі встигнуть обжитися, прусаки можуть з’явитися в чистій квартирі. Шляхи проникнення в приміщення розписані в попередньому розділі.

Звідки беруться таргани в квартирі, можна визначити після бесіди з сусідами. Якщо в будинку є заражена квартира, висока ймовірність зараження всіх поверхів. Якщо такого приміщення немає то у будинок господар приніс комах сам.

Важливо!

Ймовірність поширення шкідників збільшується, якщо не дотримується гігієна приміщення, на кухні бардак, немитий посуд, сміття яке застоялось, протікаючі крани. Іноді досить навести порядок, позбавити комах доступу до їжі, води і вони самі зникнуть.

Як знайти, звідки з'явилися таргани

Завдання не з легких, оскільки маленькі таргани проникають в будинок через найдрібніші щілини. Варто звернути увагу на тріщини в стінах, підлозі, зазори в дверних отворах, водопроводи, вентиляційні шахти. Влаштуватися комахи можуть в різних місцях квартири, ванної кімнати, туалету, коридору. За кількістю скупчення комах в одній кімнаті можна визначити, звідки беруться таргани в квартирі. Дуже часто вони спочатку поселяються там, де є «лазівка», потім поширюються по інших сприятливих для них кімнатах.

Таргани частіше живуть в старих будинках, недоглянутих квартирах з повною антисанітарією. У нових будівлях не затримуються, в сучасних апартаментах не живуть, оскільки власники швидко реагують на проблему. Вживають відповідних дезінсекційних заходів. В багатоповерхових будинках, де заражена велика частина квартир, впоратися з шкідниками  поодинці неможливо, потрібні спільні зусилля мешканців будинку для знищення прусаків або участь спеціальних дезінфекційних служб.

Меню