При якій температурі гинуть клопи

При якій температурі гинуть клопи

Зміст 

 1. Ідеальні умови життя
 2. Життя в залежності від умов
 3. Температурні способи боротьби
 4. Кращий варіант знищення
 5. Правила безпеки при боротьбі

Клопи – невеликі комахи. Живуть в квартирах людей, харчуються кров’ю. Вони невибагливі, тривалий час обходяться без харчування, стійкі до отруйних речовин. Бояться спеки та холоду, при певній температурі клопи гинуть.

Цікаво!

Перші постільні клопи і їх яйця з’явилися в печерах на Середньому Сході. Їх їжею була кров людей і кажанів. Перша згадка про них датується 400 р до н.е. В Європі вони з’явилися в 11 столітті, в Америці – в 16.

Ідеальні умови життя

Для життя клопам потрібні:

 • їжа (кров людини);
 • комфортні кліматичні умови (+20 – 30).

В таких умовах клопи активно розмножуються. При високих температурах, розмноження стає активнішим, личинка розвивається швидше. Вони потребують рясного харчування, а їх життєвий цикл зменшується.

При надмірно високій температурі гинуть клопи досить швидко. Короткочасний вплив холоду (нижче 0) переноситься ними нормально. Тривалий холод здатний їх знищити. При +15 і нижче зупиняється процес розмноження, личинка завмирає в розвитку.

Життя в залежності від умов

На тривалість життя впливають кліматичні умови:

 • В ідеальних життєвих умовах личинка розвивається до комахи за 35 днів. Живе 1 особина близько року.
 • В умовах підвищеної температури (до 32), розвиток дорослої особини з яйця стає швидшим. Тривалість життя скорочується на 2 місяці (10 місяців).
 • При температурі від 20 до 25 градусів, клопи здатні жити до 15 місяців.
 • При нижче 15 тепла, яйця клопів не розвивається. Дорослі особини впадають в анабіоз. Холод для них згубний.

Цікаво!

 Перебуваючи в стані, близькому до анабіозу, клопи можуть обходитися без їжі до 1,5 років. Розбудити їх може запах крові.

При +50 і вище, клопи живуть протягом кількох хвилин, потім гинуть. При +45 – не більше півгодини. Яйця в таких температурних режимах живуть до однієї доби.

При температурі мінус 10, вони впадають в анабіоз. При -15 і нижче, вони гинуть, але за умови, що такий режим буде зберігатися від 3 діб і довше. При -20 загибель настане за кілька годин. Яйця існують протягом двох діб, холод їх вбиває.

Хороший варіант знищення – окріп (+50 і вище). Виморозити паразитів складніше.

Температурні способи боротьби

Знаючи, при якій температурі гинуть клопи, визначимо методи, за допомогою яких можна позбутися від комах:

 • Термопушка. Один з ефективних методів знищення – термопушка, що застосовується при монтажі натяжної стелі. Її необхідно розмістити в приміщенні, і прогріти з її допомогою повітря до + 60 ° С. У таких умовах паразити гинуть. Через 30 хвилин про дорослих особин можна забути;
 • Парогенератор. Обробкою за допомогою парогенератора можна очистити приміщення будь-якої площі. Гарячий пар знищує особин і личинок моментально;
 • Весь одяг, постіль, речі, слід попрати в автоматичній пральній машині при +90 градусах;
 • Прасування. Кожну річ треба пропрасувати праскою, з максимально можливою температурою з двох сторін, особливо шви. Клопи починають швидко вмирати;
 • Клопи бояться окропу. Ефективно знищує комах в плінтусах і щілинах;
 • Ультрафіолетові промені. Якщо день видався сонячний і жаркий, речі і меблі можна винести на вулицю, під ультрафіолетові промені;
 • Мороз. Чи бояться клопи холоду – так. На Півночі знищити їх просто: досить відкрити вікна в квартирі на пару діб і впустити холодне повітря. Речі і меблі, в яких живе паразит, виносять на мороз.

Речі маленького розміру можна покласти в морозилку на максимальну температуру на тиждень або більше і заморозити – комахи почнуть вмирати;

 • У сушильній машині дорослі особини починають гинути протягом декількох хвилин (при максимальній температурі);
 • Автомобіль. Влітку машина нагрівається до +65 ° С. Помістивши туди речі, можна очікувати, що комаха почне гинути;
 • Термофен підходить для обробки меблів та речей. При +70 градусах паразити починають гинути через кілька хвилин. Це оптимальний спосіб убити клопів в гніздах.

Мінусові температури загибелі клопів:

 • при -16 за 80 годин;
 • при -20 за дві доби.

Яйця здатні вижити при зниженні до -30 ° С, якщо воно було недовгим. При -7 градусах вони починають вмирати через 1,5 місяці. При +50 вони здатні жити протягом 24 годин.

Кращий варіант знищення

Знищувати клопів можна звичайним побутовим пароочищувачем з максимальною температурою в +60 і вище. Сопло краще обмотати тканиною, щоб натиск пари був розсіяним, щоб уникнути того, що пар буде просто здувати паразитів. Витримувати дію парою необхідно протягом декількох хвилин.

Правила безпеки при боротьбі

Техніка безпеки:

 • Не можна направляти парогенератор на людей, на дерев’яні, лаковані покриття, на шпалери.
 • При обробці приміщення температурою від +70, з нього слід винести всі пластикові предмети.
 • Не можна встановлювати в парогенераторі ступінь обробки з високою вологістю – це деформує меблі.
 • Помирати дорослі особини можуть і при мінусових температурах. Але не можна це робити в приміщенні, в якому є каналізація і опалення.

Клопи і їх личинки гинуть під впливом теплогенераторів. Ці машини нагрівають приміщення в середньому до +65 ° С. Гідність методу, в тому, що не потрібно знаходити гнізда і обробляти їх точково. Самі теплогенератори коштують дорого і використовуються спеціальними компаніями. Такий спосіб знищення клопів в Києві в поєднані з мікрокапсульванним обприскуванням дає фантастичний результат.

Дорослі особини бояться високих і низьких температур. Використовувати можна не тільки спеціальні методи – кожен домашній метод здатний допомогти позбутися від клопів.

Меню