Хто або що таке постільні клопи

Хто або що таке постільні клопи

Зміст 

 1. Які види клопів живуть у квартирах
 2. Як розпізнати постільного клопа 
 3. Харчування домашніх шкідників 
 4. Чому так важко вивести паразитів 

    4.1. Причина 1 – стрімке розмноження 

    4.2. Причина 2 – труднощі з виявленням гнізд клопів

    4.3. Причина 3 – адаптація до інсектицидних препаратів 

Останнім часом відзначається збільшення популяції домашніх клопів. Їх стало більше через міграцію населення, користування вживаними речами, резистентність комах до інсектицидів, також збільшилась кількість приміщень, які опалюються, а це впливає на стрімке розмноження паразитів. Дуже часто люди неправильно вибирають і застосовують хімічні засоби від клопів. Щоб уникнути такого неприємного сусідства з паразитами потрібно знати про комах все.

Які види клопів живуть у квартирах

У світі є 40000 видів клопів, серед них є і кровосисні комахи і рослиноїдні. Можна поділити всіх паразитів на певні категорії:

 • Клопи, які завдають шкоди сільському господарству. До них відносяться: щитники, клоп шкідлива черепашка, азіатський клоп;
 • Водяні клопи – водомірка, гладиш;
 • Постільні клопи.

У житлі людини можна зустріти домашнього клопа. Цей вид комах має і інші назви: постільний, білизняний, речовий, меблевий. Випадково до квартири можуть потрапити клопи-смердючки або деревні щитники. Ці комахи є абсолютно безпечними для людини і не несуть ніякої загрози крім свого непривабливого зовнішнього вигляду. 

Як розпізнати постільного клопа

Багато людей не стикалися з постільними клопами, тому не всі знають, як виглядають паразити та чим вони небезпечні для людини. Розмір клопів змінюється в залежності від того ситий паразит чи голодний. Тіло сплющене, колір комахи жовто-коричневий. 

Замітка!

Якщо шкідник голодний, то його тіло сплющене і розчавити його практично неможливо. Ситий клоп має округлу форму і яскравий колір. Паразити, які нещодавно харчувалися є досить повільними, тому людина часто випадково розчавлює комах уві сні. Якщо вранці ви помічаєте плями крові на ліжку, то ви ненароком вбили шкідника. 

Личинки постільних клопів виглядають як дорослі особини і відрізняються тільки меншими розмірами. Неповне перетворення є характерним для паразитів. 

У домашніх клопів немає крил, вони не вміють літати. Буває так, що паразити падають на свою жертву зі стелі і тому багато людей думають, що паразити можуть літати. Клопи є дуже настирливими комахами, а якщо ще й голодні, то вони здатні на все і навіть залізти не стелю, щоб звідти впасти прямо на свою жертву.  

Відгук 

Я вчився на заочному і одного разу під час сесії мене заселили в гуртожиток. Прийшовши в кімнату я жахнувся, клопи там просто кишіли. Вони були всюди і навіть сипалися на голову. За порадою сусідів я розклав пижмо, але це зовсім не допомагало. На щастя було тепло і ночі я проводив на вулиці разом з книжками.  

Ігор, Київ

Харчування домашніх шкідників

Ротовий апарат колючо-сисного типу. Якщо роздивитися фото, то можна побачити хоботок, яким паразит проколює шкіру. Постільні клопи харчуються кров’ю людини. На полювання шкідники виходять вночі. 

Клопи мають дуже розвинений нюх і знайти людину для них дуже легко. На тілі жертви комаха шукає капіляри, щоб проколоти шкіру саме там. Паразити ніколи не помиляються, вони дуже чуйно відчувають де саме тече кров. Під час укусу клоп вводить у шкіру анестезуючу речовину, тому укус є безболісним. Кусають клопи характерним тільки для них ланцюжком. Укуси дуже сверблять, а відстань між ними кілька сантиметрів. 

Цікаво!

Дорослий клоп за одне харчування випиває 7мг крові і робить 3-5 проколів. Бенкет затягується від 20 до 60 хвилин. Харчуються паразити один раз в 7-10 днів. Личинки п’ють менше крові, але харчуються частіше.  

Укуси клопів є безболісними, проте укуси личинок паразитів ви відчуєте точно. У їх слині немає анестезуючої речовини. Якщо вас почали кусати німфи, то це означає, що клопів у квартирі досить багато і вашими сусідами вони є близько місяця. 

Якщо людей поруч немає, то паразити можуть впасти в стан анабіозу і прожити так близько року. Клопів, які сплять можна сплутати з мертвими комахами або хітиновими оболонками. Паразити моментально прокидаються і повертаються до звичного життя відчувши запах крові. 

Відгук 

Ніколи не стикалася з клопами, але нещодавно побачила на собі укуси. Зрозуміла, що це вони. Намагалася самостійно знайти гнізда, але нічого не було. Щоб перестрахуватися обробила квартиру Раптором. Через певний час змушена була переїхати в інше місто і повернувшись додому побачила паразитів. Я хотіла підготувати квартиру для того, щоб здати її в оренду, а на мене чекав такий неприємний сюрприз. Чесно кажучи я мала надію, що за час моєї відсутності комахи поздихають від голоду або підуть шукати кращих умов. Першого ж ранку я помітила на тілі укуси і мені довелося викликати фахівця зі знищення з Києва, щоб квартиранти могли спокійно жити і не жалітися.  

Наталя, Житомир

Чому так важко вивести паразитів

Є кілька способів проникнення комах у житло:

 • Приходять по вентиляції від сусідів, або залазять по стінах влітку;
 • Ви самі приносите комах з посилками або в багажі після подорожей чи відряджень;
 • Гості приносять їх на одязі або взутті;
 • Йдуть у комплекті разом з б/у меблями.

На замітку!

Якщо у вашій квартирі комах не багато, то ви ніяк не помітите їх присутності. Нечисленні укуси ви будете списувати на інших комах або на алергію. Проте, якщо ви виявили паразитів, то будьте впевнені, що у вашому домі їх вже сотні або навіть тисячі. Чим більше клопів у квартирі, тим важче їх знищити.

Причина 1 - стрімке розмноження

Розмноження клопів є дуже цікавим процесом. Воно відбувається шляхом травматичного запліднення. Самець своїм гострим статевим органом протикає самочку і вводить у неї сперму. У самок немає спеціально отвору для цього процесу, тому самець особливо не цілиться і протикає її тіло будь-де. Сперма стікає в характерний тільки для клопів орган Берлезе. Там вона зберігається і використовується для формування яєць. 

На замітку!

Для відкладання яєць протягом всього життя самці потрібне тільки одне запліднення. 

Самці постільних клопів дуже нерозбірливі у статевих зв’язках. Всю свою пристрасть вони можуть виплеснути не тільки на самок, а навіть на самців, німф і навіть інших комах. Якщо розглянути тіло паразита під мікроскопом, то можна побачити численні шрами, сліди від запліднень.  

Самець може спаровуватись близько 200 разів за день. Після статевого контакту з іншим самцем його сперма не пропадає, а зберігається, поки паразит не передасть і свою і чужу насіннєву рідину іншому партнеру. Кожен самець є своєрідним банком сперми.  

Самка постільного клопа за один день відкладає 5 яєць. За ціле життя вона дає життя 500 комахам. Яйця клопів надійно захищені клейкою оболонкою, тому не всі хімічні засоби можуть їх знищити. Проте, вразливими ембріони є до високих і низьких температур:

 • -15 градусів;
 • + 50 градусів.

Якщо температура комфортна, то через тиждень з яєць вилупляться личинки. Зовнішньо вони подібні до дорослих комах, але відрізняються меншими розмірами. Для того, щоб стати статевозрілою особиною личинка має пройти кілька линьок. Апетиту німф можна тільки позаздрити, харчуються вони дуже часто. За місяць личинка перетвориться на дорослого паразита, якщо температура в домі комфортна. Проте, якщо в приміщенні прохолодно, то процес може затягнутися до ста днів. 

Причина 2 - труднощі з виявленням гнізд клопів

Є певні ознаки присутності паразитів у житлі:

 • Плями крові на ліжку;
 • Темні цятки на стінах;
 • Укуси на тілі;
 • Специфічний аромат у квартирі. 

На відміну від вошей, клопи не живуть на тілі своєї жертви. Вони селяться поблизу місць відпочинку і сну людини. Комахи живуть колективно, але явних гнізд, як наприклад мурахи, вони не будують. Їх місця проживання дуже неохайні, там є все: дорослі особини, личинки, яйця, хітинові оболонки і екскременти.  

Це цікаво!

Найчастіше паразити живуть у матрацах, диванах, кріслах і тумбах, які розташовані біля спального місця. Проте, комфортними для них є і килими, плінтуси, одяг, штори, картини. Важливо під час знищення паразитів не залишити жодної самки чи кладки яєць, тому що за певний проміжок часу квартира знову буде заражена клопами.

Причина 3 - адаптація до інсектицидних препаратів

Дуже часто паразити адаптовуються до інсектицидів. Якщо засіб нанести в недостатній концентрації, то у клопів виробиться резистентність і знищити шкідників стане важче.

Від клопів практично неможливо застрахуватись. Якщо ви вже почали боротися з кровосисними шкідниками, то необхідно знати про них все. Їх слабкі місця і ваші чіткі, послідовні дії допоможуть вам у цій нелегкій війні за спокійний сон.  

Меню