Куди звертатися, якщо в під'їзді таргани

Куди звертатися, якщо в під’їзді таргани

Зміст

  1. Що робити, якщо в під’їзді таргани
  2. Куди скаржитися на тарганів в під’їзді
  3. Зразок заяв
  4. Скарги на сусідів через антисанітарію

Перелік інстанцій, куди скаржитися на тарганів в під’їзді: Керуюча компанія або ЖЕК, СЕС в Держпродспоживслужба, Прокуратура. Спочатку потрібно писати скаргу з вимогою провести дезінсекцію в під’їзді керуючій компанії, з якою укладено договір про обслуговування багатоквартирного будинку. Одночасно звертаються у відділ СЕС Держпродспоживслужби з проханням провести перевірку будинку. Пишуть заяву в Прокуратуру.

Що робити, якщо в під'їзді таргани

Комахи живуть в старих будинках, де обслуговування не здійснюється належним чином, заражена велика частина квартир, проблема давня і практично нерозв’язна. У нових будівлях можуть завестися таргани при наявності сміттєпроводу в під’їздах або проживанні непорядних сусідів. Тоді комахи живуть в квартирі, повзають по сходових майданчиках, інфікують сусідні апартаменти.

Що робити при наявності прусаків в будинку, залежить від джерела зараження. З сусідами намагаються домовитися. Мешканці зараженої квартири зобов’язані провести дезінсекцію за всіма правилами у себе вдома і в інфікованому під’їзді. При наявності комах поза квартирами, пишуть заяву на ім’я керівника керуючої компанії, яка зобов’язана підтримувати чистоту в будинку, згідно з договором. Якщо на цьому етапі вирішити проблему не вдається, пишуть заяви в Держпродспоживслужби, Прокуратуру.

На замітку!

Щоб змусити не сумлінного сусіда або обслуговуючу організацію провести дезінсекцію, потрібен висновок СЕС, рішення суду. Цей процес займає багато часу, вимагає терпіння і залізних нервів. Часто мешканці будинку самі скидаються і здійснюють дезінсекцію за свій рахунок. Викликають приватні фірми. Якщо деякі мешканці відмовляються фінансувати обробку будинку, змусити їх може тільки суд. Не завжди вдається домовитися «полюбовно», тому проблема з тарганами в багатоповерховому будинку, квартирах з неблагополучними сусідами стоїть гостро.

Куди скаржитися на тарганів в під'їзді

У більшості випадків багатоповерхівки обслуговує керуюча компанія (ЖЕК). З організацією укладається договір, в якому прописані обов’язки мешканців, організації. Якщо в документі вказується пункт, де КК зобов’язана здійснювати дератизацію, дезінсекцію, про наявність виниклої проблеми потрібно повідомляти керівництво.

Якщо такого пункту немає, тягар лягає на плечі самих мешканців, скаржитися особливо нікуди. Аналогічна ситуація, якщо будинок зовсім не обслуговується жеком, а за благоустрій і чистоту під’їздів відповідає співтовариство, членами якого є жителі квартир.

У ситуації, коли керуюча компанія повинна проводити дезінсекцію, але відмовляється це робити, пишуть скаргу в СЕС Держпродспоживслужби або прокуратуру.

Важливо!

Звертатися, якщо в під’їзді таргани, в правоохоронні органи потрібно при наявності доказів бездіяльності відповідних інстанцій. Проблема вирішиться тільки після проведення відповідних перевірок, винесення рішення суду. Скарга повинна бути колективною, підписуються всі мешканці будинку або більшість.

Зразок заяв

Перша заява направляється в керуючу компанію. Зразок можна знайти в інтернеті або відправитися до директора організації і написати звернення там по поданому зразку.

Зразок скарги на тарганів в будинку можна отримати у юриста, якщо звернутися за допомогою до нього. Послуга буде платною, але документ буде складений за всіма правилами. Підписуватися може один мешканець будинку або кілька.

Приклад колективного звернення

Начальнику Державної житлової інспекції

Київської області – Головному державному

житловому інспектору Київської області ПІБ

від ПІБ 1, адреса ________________,

ПІБ 2, адреса ________________,

ПІБ 3, адреса ________________

Лист викладається в довільній формі, вказується наступна інформація:

  • причина звернення;
  • відомості про укладача листа;
  • виклад проблеми;
  • інстанції, в які звертався автор, підсумки розгляду звернення;
  • вказується наявність судових розглядів, якщо вони були;
  • пропозиції, скарги, прохання.

В кінці документа автор ставить підпис звернення з співавторами. Вказується дата. Скарга повинна бути зареєстрована. Відповідь в письмовій формі дається, якщо вказані прізвище, адреса проживання автора, згідно з пунктом статті закону України «Про порядок розгляду звернень громадян України».

Скаржитися на тарганів можна в СЕС. Це підрозділ Держпродспоживслужби, який здійснює контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних норм організаціями, установами, фізичними, юридичними особами. Скарга в СЕС пишеться в довільній формі на ім’я керівника. Розписується суть проблеми, вказується прохання провести перевірку. Обов’язково залишається інформація про місце розташування будинку. Підписують звернення всі мешканці або більшість.

При бездіяльності відповідних органів заява пишеться в прокуратуру. Зразок представлений далі.

Скарги на сусідів через антисанітарію

Якщо в одній з квартир будинку бруд, повна антисанітарія, розсадник тарганів, мешканці будинку мають право писати заяву в СЕС на сусідів. Але не кожен раз організація відповідає взаємністю. Працівники санітарно-епідеміологічної служби приїжджають, якщо в будинку заражено мінімум 3 квартири. В іншому випадку з недобросовісним сусідом доведеться боротися самостійно.

Можна писати заяву в правоохоронні органи, дільничому, обґрунтувавши своє звернення тим, що житель багатоповерхового будинку порушує загальноприйняті норми, правила, загрожує благополуччю сусідів. Зразок скарги на сусідів в СЕС представлений в попередніх розділах.

Боротьбу з тарганами в квартирах мешканці багатоповерхівки ведуть за свій рахунок, в під’їздах – за гроші КК, якщо в договорі обумовлена дана послуга.

Меню