При якій температурі помирають таргани та їх личинки

При якій температурі помирають таргани та їх личинки

Зміст

 1. При якій температурі гинуть комахи
 2. Методи термічної обробки
 3. Як застосувати холод
 4. Як застосувати високу температуру

Тарган – один з найпоширеніших домашніх шкідників. Пристосувавшись жити поруч з людиною, комаха демонструє дивовижну живучість. Однак комфортне існування шкіднику забезпечують певні умови проживання. Джерела води і їжі – одні з головних причин виникнення тарганів в квартирі. Ще одною не менш важливою умовою є температурний режим. Ще наші прабабусі використовували метод температурного впливу для боротьби зі шкідниками, вистужуючи будинки. Тому не зайвим буде знати, при якій температурі гинуть таргани і їх личинки.

Цих членистоногих можна зустріти не тільки у себе в квартирі, але й на роботі, в їдальні, гуртожитку або лікарні. Вони вважають за краще селитися в опалювальних приміщеннях, так як є теплолюбними істотами. Далеко не всі знають, при якій температурі живуть таргани. Найбільш комфортна для них температура повітря в 20-28 ° С. Саме тому комахи вважають за краще селитися в підвальних приміщеннях або каналізаційних системах. При виявленні прусаків рекомендуємо дієвий препарат Біопротектор, купити засіб від тарганів в Києві можна в інтернет магазині Мухобойка https://muhoboika.com.ua/blog/.

При якій температурі гинуть комахи

Відомо, що активність прусаків багато в чому залежить від навколишнього середовища. Отже, на питання, при якій температурі помирають таргани, не можна відповісти однозначно. Комахи бояться холоду не менш, ніж інсектицидних препаратів.

Небезпечна для життя тарганів температура – від -1. При тривалому впливі навіть легкий «мінус» може стати смертельним.

Однак і надмірно висока температура може значно скоротити чисельність шкідників. Температура близько 50 ° С здатна вбити комах, якщо зберігається протягом декількох годин. У нас спекотна погода буває нечасто. Тому в даному випадку більш прийнятним залишається варіант з холодом.

Цікаво!

Вчені встановили, при якій температурі замерзає тарган. Якщо температура повітря нижче – 5 градусів, то смерть комахи настає після 30 хвилин. Якщо вона опуститься нижче – 10 ° С, то гинуть таргани і їх яйця вже через 2 хвилини.

Отже, тепло є одним з головних умов виживання популяції. Саме тому улюбленими місцями проживання прусаків є кухня і ванна кімната, де до того ж присутні джерела води і їжі.

При несприятливих умовах проживання, цикл розвитку членистоногих значно сповільнюється. При різкому похолоданні припиняються і фізіологічні процеси. Більш в’язкою і густою стає внутрішньоклітинна рідина паразита, що згодом призводить до його загибелі.

Методи термічної обробки

Існує кілька видів дезінсекції, при яких знищення тарганів, засноване на температурних перепадах:

 • Гарантовано рятує від паразитів метод виморожування. Він був популярним ще в минулі часи. Досить відкрити вікна в приміщенні, і залишити їх в такому стані на кілька годин. Це допоможе не тільки виморозити тарганів, але й бліх, постільних клопів і навіть моль.
 • Прусаки дохнуть, якщо використовувати сухий лід. Цим методом користуються професійні служби. Для самостійного застосування він не годиться через дорожнечу препаратів.
 • Термічна обробка парою. В даному випадку використовують парогенератор, який виробляє пар температурою понад 60 градусів. Досить обробити їм щілини, плінтуси, тильну сторону меблів і місця найбільшого скупчення комах, загинуть не тільки таргани, а й їх личинки.

Як застосувати холод

Щоб виморозити тарганів необхідно:

 1. Вивести з приміщення дітей і домашніх тварин.
 2. Відкрити навстіж вікна.
 3. Щоб уникнути пориву радіаторів і труб центрального опалення, їх необхідно ретельно утеплити.
 4. При надмірно низькій температурі повітря таргани дохнуть набагато швидше, тому тривалість процедури не повинна перевищувати 30 хвилин. У теплих регіонах краще виморожувати приміщення більш тривалий час, щоб комахи, їх яйця і личинки змогли точно замерзнути і загинути.
 5. Після закінчення обробки вікна слід закрити, і провести вологе прибирання, попередньо зібравши мертвих тарганів.

Як застосувати високу температуру

У регіонах теплого клімату, де спекотна погода явище звичне, використовують протилежний температурний спосіб боротьби з шкідниками. Коли повітря прогріється до 40 і вище градусів, аналогічно попередньому методу відкривають вікна і залишають їх в такому стані на максимально можливий час.

Знаючи, при якій температурі помирають таргани, можна з легкістю застосувати метод температурного впливу в боротьбі з комахами, не вдаючись до хімічних засобів.

Меню