Причини появи постільних клопів у будинку або квартирі

Причини появи постільних клопів у будинку або квартирі

Зміст 

  1. Історичні і статистичні дані
  2. Версії збільшення популяції шкідників

    2.1. Перша – географічна

    2.2. Друга – економічна

    2.3. Третя – кліматична

    2.4. Четверта – політична

    2.5. П’ята – житлова

    2.6. Шоста – біологічна

  1. Як ефективно боротися з клопами

Постільні клопи поширені по всьому світу. Їм байдуже до чистоти і порядку в квартирі, важливою для них є тільки присутність людини. Є кілька найбільш поширених причин появи клопів в домі.

Історичні і статистичні дані

В XI столітті у німецьких історичних документах вперше розповідається про шкідників. Є припущення вчених, що первісним людям клопи передалися від кажанів. Сьогодні археологи знаходять предків домашніх клопів, які харчувалися кров’ю динозаврів. Те що їжею паразитів була кров, свідчить біогенне залізо навколо клопів. 

Цікаво!

Клопи поширені по всіх континентах, вони мігрували разом з людьми. Найбільше їм припав до душі теплий клімат. Найбільша популяція клопів знаходиться в Азії. Комахи поширилися по всьому світу завдяки торговцям та мандрівникам. У XIII столітті шкідники прийшли до Франції, в XVII потрапили в Англію, а на схід дісталися в XIX столітті.

В XX столітті економічно розвинені країни активно використовували інсектициди і були впевнені, що з клопами покінчено назавжди. Менш розвинені країни в той час дуже потерпали від клопів, вошей і бліх.  

Вчені інформують, що за останні 15 років кількість паразитів у заможних країнах дуже збільшилась. Особливо це торкнулося Нью-Йорку. За минулі 2 роки кількість комах збільшилась в 500 разів. Більш ніж половина квартир заражена клопами. Зараз ми більш детально розглянемо наукові та псевдонаукові версії.

Версії збільшення популяції шкідників Перша - географічна

Однією з причин збільшення кількості паразитів є люди, які подорожуючи в екзотичні країни привозять у своєму багажі дорослих клопів, а також їх потомство. Подорожуючи в країни Середньої Азії, Китаю, В’єтнаму, Близького Сходу мандрівники все більше поширюють кровосисних комах. Разом з сувенірами та антикваріатом туристи привозять у рідну країну і клопів. Якщо у ваш дім завітає хоча б одна самка, то вже через кілька тижнів ваша квартира кишітиме ненажерливими комахами. 

Подорожуючи у розвинені країни ви все рівно можете привезти додому живий сувенір. У Флориді комах стало більше в 10 разів. У Швейцарії – на 70% зросла кількість паразитів порівняно з кінцем XX століття. У Цюріху більша половина будинків заражена клопами. Вчені зафіксували загальносвітову тенденцію збільшення кількості шкідників.

Друга - економічна

Через Секонд-хенди збільшилось число домашніх клопів. З їх популярністю вчені пов’язують нову хвилю синантропних паразитів. Клопи можуть тривалий час не харчуватися, тому подорожі в літаках, на кораблях та в машинах легко переносяться шкідниками. Часто буває так, що з брудним одягом паразити потрапляють в інші країни. Якщо ви помітили клопів у своїй квартирі, то можливо ви принесли їх з новими покупками. Уважно огляньте всі речі та техніку.

Цікаво!

Клопи можуть мігрувати не тільки у вживаних меблях, а й у нових. На жаль, таких випадків досить багато. Меблі в магазині можуть бути заражені покупцями, які приносять паразитів на своєму взутті та одязі. 

Яйця паразитів можуть потрапити на одяг під час примірки. Клопи спілкуються запахом, з його допомогою вони позначають мисливські стежки для своїх родичів. Так вуличні клопи заселяють все більшу територію проникаючи по вентиляції в будинки.

Третя - кліматична

Є ще одна версія, яка пояснює збільшення популяції постільних кровосисних комах. Вчені стверджують, що причиною є збільшення кількості приміщень, які опалюються та зміна клімату. Для клопів такі умови є дуже комфортними і через це вони розмножуються з великою швидкістю. Також коротшим став період дорослішання личинок.

Четверта - політична

Четверту версію вчені пов’язують з першою і другою. Люди мігрують з економічно нерозвинених країн. Очевидно, що на заробітках немає комфортних для життя умов. Вони живуть скупчено в старих будинках, тому їхніми сусідами часто є різноманітні комахи.

В кожну країну щороку приїжджає все більше нелегалів та біженців. Місця проживання цих людей не перевіряються жодними службами, тому навіть економічно розвинені країни потерпають від появи клопів. І причин тут багато.

П'ята - житлова

У вологих та уражених цвіллю підвалах комфортно себе почувають синантропні комахи, які розмножуються з великою швидкістю і шукають нові джерела живлення. 

Цікаво!

Клопи обожнюють тепло і вологу, тому шукають собі саме такі місця проживання. Води вони не п’ють, тому в сухому приміщенні помирають від зневоднення. Особливо волога потрібна личинкам постільних паразитів.  

Бездомні люди розповсюджують неймовірну кількість паразитів. Комахи розлазяться по всьому будинку і заражають всі квартири. Тому клопи частково заводяться і від бруду, який знаходиться поза межами вашої квартири.  

Шоста - біологічна

Сьогодні в нас є великий вибір хімічних засобів від клопів. До багатьох інсектицидів клопи виробили резистентність. Комахи передають її своєму потомству і тому є цілі популяції кровосисних комах, яких неймовірно важко вбити звичайними препаратами. 

Учасники щорічної ентомологічної конференції в Аннаполісі (США, штат Меріленд) поділились такими причинами появи клопів.     

Цікаво!

Вчені шукають ефективний засіб, який зможе знищити паразитів і проводять безліч досліджень. У журналі Angewandte Chemie канадські ентомологи дають відповідь на питання, що робити якщо завелися постільні клопи. Довгий час вчені створювали ефективний засіб для знищення паразитів. На його розробку вони потратили 8 років. Ентомологи створили пастку, яка з допомогою синтетичних феромонів може зібрати всіх шкідників в одному місці.  

Коли паразит виявляється всередині пастки, то гістамін потрапляючи на клопа вбиває його. Особин, які вижили – топлять. Метою вчених було спіймати всіх паразитів і без проблем їх знищити.  

Також є ефективні способи знищення комах в домашніх умовах.

Як ефективно боротися з клопами

Оскільки пасток з Канади у наших магазинах ще немає, то будемо знищувати комах вже перевіреними способами. 

Не думайте, що якщо ви побачили в хаті одного клопа, то більше його родичів ви не знайдете. Це не так. Якщо є один то будьте впевнені, що є і ціла колонія паразитів. Кровосисні комахи не живуть у ліжку, там вони тільки харчуються. Місцями проживання клопів є побутові прилади, щілини і тріщини, плінтуси, матраци і дивани. Комфортно себе почувають під шпалерами і в розетках, тому знайти їх не так вже й просто. 

Потрібно дотримуватися певного плану у боротьбі з комахами:

  1. Якщо зранку ви виявили на своєму тілі укуси, а на ліжку є криваві плями, то необхідно обдивитись кожен куточок у квартирі, а також перебрати одяг
  2. Потрібно пропилососити меблі, попрати штори і почистити килими. Підлогу помити хімічним засобом і обтерти меблі з тильної сторони. 
  3. Згубною для клопів є висока температура. Вони гинуть при 50° С. тому необхідно попрати і попрасувати весь одяг.  
  4. Стане у пригоді парогенератор, ним можна обробити меблі і підлоги.

Цікаво!

Краще не розчавлювати клопів, бо потрібно буде позбавлятися не тільки від комах, а й від плям крові, які вони позалишають. Особливо цього не варто робити, якщо ви бачите червоного клопа на світлих шпалерах та тканинах. Червоними клопи стають від крові якою нещодавно харчувалися. За ніч паразит споживає біля 7 мг людської крові. Також, якщо ви розчавите шкідника, то він попередить про це своїх родичів запахом і ті відчувши небезпеку сховаються в недоступних місцях. 

Приступати до знищення клопів слід після основної підготовки приміщення. Ефективний засіб можна придбати в нашому інтернет магазині. Ретельно розпорошіть засіб Біопротектор у можливих місцях перебування клопів. 

Більшість засобів не знищують кладки яєць, тому через деякий період потрібно повторно обробити приміщення для повного винищення паразитів.  

Не рекомендується використовувати хімічні препарати в кімнаті де сплять маленькі діти. Краще скористатися народними способами:

  • Ефірні олії та оцет допоможуть вам у цьому.
  • Дієвим засобом від сусідських клопів є інсектицидний  олівець. Ним малюють лінію біля дверей і вікон. 
  • Секції-репеленти розвішують у вентиляційних шахтах та шафах з одягом.

Цікаво!

Про клопів писали В. Маяковський, Л. Толстой, Ю. Ентін. Лев Толстой у одній зі своїх розповідей описував, як він рятувався від паразитів у готелі. Ставив ніжки ліжка у ємності з водою і спостерігав за клопами. Вони не могли дістатися до нього і тонули, проте, шкідники знайшли вихід, вони падали на чоловіка зі стелі і кусали його.

Укуси кровожерливих комах є неймовірно болючими. Клопи переносять безліч інфекцій, тому необхідно місця укусів обробити мазями та дезінфікуючими засобами. 

Вчені вивчають ДНК клопів для того, щоб нарешті знайти найбільш ефективний засіб від паразитів. Людина вже давно потерпає від цих комах і є надія, що колись вдасться вплинути на систему відтворення паразитів і назавжди позбутися від такого неприємного сусідства.

Меню