Як захиститись від постільних клопів у квартирі

Як захиститись від постільних клопів у квартирі

Зміст 

 1. Особливості шкідників
 2. Шляхи міграції домашніх паразитів
 3. Способи боротьби з постільними клопами
 4. Профілактика

Постільні кровососи можуть пристосовуватись до будь-яких умов, вони живуть на планеті тисячоліттями. Клопи розмножуються, якщо мають доступ до крові людини, вона і є їжею комах. Паразит впадає в стан анабіозу, якщо недостатньо харчування і може так жити близько року. Проте, якщо комаха опиняється в комфортних умовах, то вона швидко повертається до свого звичного життя. Для того щоб у вашому домі не з’явилися непрохані гості потрібно проводити профілактику.

Особливості шкідників

Постільні клопи живуть біля людини, тому що вона є основним джерелом їжі. Чудово почувають себе в книгах, шафах, техніці, тумбах, матрацах, м’яких меблях та навіть килимах. 

Вдень ви не побачите комах, активними вони є тільки вночі. Пік активності клопів з 3 до 5 години ранку. Людина є безпорадною під час сну і комахи чудово цим користуються. Укуси паразитів є безболісними, шкідник впорскує в шкіру знеболюючу речовину.

Це важливо!

Самки постільних клопів є дуже плодючими. Одна особина за день відкладає близько п’яти яєць.

За все своє життя, самки відкладають приблизно 500 яєць. Харчуються паразити не щоночі, а один раз на тиждень. Умови середовища є дуже важливими для клопів: 

 • Комфортно себе почувають при 19-25 градусах;
 • Помирають при низьких і високих температурах.

Шляхи міграції домашніх паразитів

Клопи можуть завітати до будь-кого. Для клопів не важлива чистота і порядок у домі. Безумовно у брудних квартирах комахам легше знайти затишне місце для проживання, але основним критерієм є наявність джерела харчування. Комахи проникають у квартиру різними способами:

 • через вентиляцію;
 • від сусідів;
 • через речі, які були в заражених постільними клопами приміщеннях; 
 • через вживані речі
 • на домашніх улюбленцях.

Способи боротьби з постільними клопами

Повністю вберегти своє житло від кровосисних комах неможливо, але потрібно робити все, що він вас залежить. Харчуються паразити в темний час доби. Деякий час ви можете прокидатися вночі і вмикати світло, так ви зможете побачити постільних комах і переконатися в тому, що вони справді є.  

Якщо у вашій домівці є неприємний аромат скислої малини, ви помічаєте хітинові панцирі, цятки крові та екскременти, то скоріш за все у вас з’явилися сусіди. Не можна гаяти час, потрібно якнайшвидше зайнятися виведенням клопів з матрацу детальніше тут.

Найбільш ефективним вирішенням проблеми буде звернутися в спеціалізовані служби, вони є майже в кожному місті і з радістю допоможуть вам позбутися ненажерливих паразитів. Також професіонали з Києва можуть провести повторну профілактику від домашніх клопів більше за посиланням. До приходу спеціалістів потрібно підготуватися, щоб дезінсекція пройшла успішно. Заховайте всі речі, іграшки і продукти харчування з кімнат, кілька годин після обробки квартири не повертайтеся додому. Концентрація хімічних речовин впаде і перебування в домі буде більш безпечним.  

Відгук 

В моєї подруги на дачі завелися паразити. Вона подзвонила до дезінсекторів і попросила обробити будиночок. Спеціалісти досить швидко приїхали і обробляли приміщення приблизно години. Паразитів коліжанка більше не бачила і була дуже задоволена, що викликала професіоналів, а не почала знищувати клопів самостійно

Тетяна, Львів

Профілактику від постільних паразитів можна  проводити самостійно. Вам знадобиться трохи більше часу і терпіння. Насамперед вам необхідно дізнатися про хімічні засоби від паразитів і ознайомитися з правилами використання інсектицидів. Важливо дотримуватися порад в інструкції і бути обережним. Потрібно обирати ті препарати, які довго тримаються на поверхні і мають контактну дію. 

На прилавках магазинів ви знайдете:

 • мікрокапсульовані засоби, які мають ефект стримуючого бар’єру 
 • дусти у формі порошків;
 • спреї;
 • гелі, а також пасти;
 • інсектицидні олівці, крейду;

Дуже важливо під час обробки використовувати засоби індивідуального захисту: рукавички, маски. Цим не можна нехтувати.

Відгук 

Вночі ми побачили на руці доньки клопа і зрозуміли, що квартира заражена. Не гаючи часу пішли купувати інсектицидний засіб. У магазині запитали, що саме буде ефективним. Те, що клопи завелися у нас ми не сказали, було дуже незручно. Вирішили взяти Біопротектор від клопів. Обробили ним житло і поїхали до батьків у село. Коли повернулись, то прибрали і провели профілактику. Ми старались чітко слідувати інструкції, зараз паразитів немає і сподіваємось, що більше не буде. 

Олена, Тернопіль

Профілактика

Після обробки приміщення потрібно провести профілактику. Буває так, що яйця клопів залишаються цілими і неушкодженими, тому їх потрібно обов’язково знищити. Якщо не провести профілактику, то всі ваші зусилля можуть бути марними. Це можна зробити самостійно або викликати спеціалістів. 

Є три види профілактики:

 • народні способи, допоможуть вам відлякати комах, але не зможуть їх знищити;
 • магазинні інсектицидні засоби;
 • можна в домашніх умовах зробити пастки для паразитів або купити вже готові.

Ефективною профілактикою буде якісно виконаний ремонт у житлі. Клопи часто приходять у квартиру від сусідів, тому потрібно усунути всі дефекти в домі. Якщо зараз ви не маєте можливості зробити ремонт, по позакривайте всі щілини у вікнах, дверях та підлозі самостійно. Не зайвим буде поміняти розетки і закрити сіткою вентиляцію. 

Відгук 

У моєму домі клопи просто кишіли. Вони розплодилися дуже швидко і їх було неймовірно багато. Я після обробки позакривав всі щілини і тріщини і змінив паркет на ламінат. Клопів на щастя більше не бачив. 

Микола, Одеса

Можна обробити меблі хімічними засобами. Дірок і тріщин не повинно бути. Також не заносьте у свою домівку чужі меблі. 

Можна власноруч зробити пастки від клопів. Цей спосіб є досить ефективним. У центр липкої стрічки ставлять ніжки ліжка, коли комаха буде залазити на ліжко, то просто прилипне. Дієвими є мазі на основі рослин. Шкідники не люблять яскравих ароматів, тому трави також можуть допомогти вам у цій не легкій боротьбі. Популярними є:

 • ромашка.
 • пижмо;
 • чистотіл;
 • полин;
 • валеріана;

Профілактика від постільних паразитів є дуже важливою. Вона допоможе вам остаточно вивести клопів і повернутися до спокійного життя.

Меню