Ознаки присутності або появи клопів у квартирі.

Ознаки присутності або появи клопів у квартирі.

Зміст 

 1. Характерні ознаки появи шкідників

    1.1. Укуси

    1.2. Плями крові

    1.3. Запах

    1.4. Хітинові оболонки

    1.5. Кладки яєць

 1. Місця проживання
 2. Що необхідно зробити

Багато проблем та незручностей приносять людині постільні клопи. Вони переносять безліч інфекцій та є загрозою для здоров’я людини. Якщо ви виявили продукти життєдіяльності комах, то з упевненістю можна сказати, що в домі завелися клопи. Важливо вчасно виявити комах і провести дезінсекцію, тому що від великої кількості шкідників позбутися неймовірно важко. Є певні ознаки появи клопів у квартирі, про них ви дізнаєтесь із цієї статті.  

Характерні ознаки появи клопів

Клопи частіше заводяться у багатоквартирних будинках, ніж у приватних домах. Є певні ознаки шкідників у домі:

 • сліди від укусів клопів;
 • сліди перебування клопів;
 • специфічний аромат;
 • хітинові оболонки;
 • яйця.

Укуси

Блощиці харчуються кров’ю людини, вони кусають вночі, коли людина міцно спить. Якщо вранці ви помічаєте на своєму тілі сліди укусів, то у вашому домі завелися непрохані гості.

Людина не відчуває укусу клопа, оскільки кусаючи паразит виділяє особливу речовину, яка знеболює місце укусу. Кусають постільні клопи за ділянку тіла, яка незахищена одягом.

 

Відгук

Зранку побачила на шиї укуси і була впевнена, що це комарі. Проте, мама сказала, що це укуси клопі , так як сліди були розташовані однією лінією. Ми вирішили оглянути матрац і просто жахнулися. Біопротектором обробили всю квартиру, сподіваємось, що більше комах не побачимо.

Галина, Полтава

Основні ознаки присутності клопів є укуси, які тягнуться вздовж однієї лінії, а також нестерпний свербіж, і почервоніння. 

Клопи частіше кусають дітей і жінок, оскільки їх шкіра більш ніжна і тонка. Чоловіки ж рідше стають жертвами постільних клопів. Якщо ви побачили на своєму тілі укуси, то без сумнівів ваша домівка заражена шкідниками. 

Відгук 

З постільними паразитами знайома і наша сім’я. Улюбленицею клопів була дружина, ми й досі не можемо зрозуміти чому. Вона помічала дивні сліди на тілі, але гадала, що це алергія на ліки. Проконсультувавшись з лікарем зрозуміли, що це клопи. Обдивились весь будинок і самі переконались у цьому.  

Максим, Луцьк

Плями крові

Якщо вранці ви помічаєте на своєму ліжку криваві плями, то скоріш за все вашими сусідами стали клопи. Часто люди уві сні розчавлюють шкідників, внаслідок чого і залишаються плями крові. Також кров може виділятися з ранки після укусу. 

Продукти життєдіяльності комах мають коричневе забарвлення та рідку консистенцію. Тверднуть на повітрі. Дуже кидаються в очі на світлій білизні. Найчастіше знаходяться на шторах, шафах, стінах. 

На замітку!

Багатьох людей цікавить питання чим відмити плями від клопів. Оскільки, фекальні плями та плями крові мають органічне походження, то вам допоможе холодна вода, та перекис водню. Так ви позбудетесь плям на стінах, підлозі і навіть килимах.

Запах

Специфічний запах є ознакою клопів у домі. Особливо яскраво він відчувається після свіжого повітря. Це солодкуватий аромат з коньячними нотками. Його виділяє спеціальна залоза під час небезпеки. Фекалії паразитів мають схожий аромат. Завдяки запаху постільні паразити знаходять один одного. 

Хітинові оболонки

Личинки клопів захищені хітиновим панциром і зростаючи вони линяють, тобто скидають хітинову оболонку. Яскравою ознакою паразитів у квартирі є порожні хітинові лусочки.

Кладки яєць

Як і всі живі створіння, клопи залишають після себе потомство. Яйця паразитів мають витягнуту форму і є майже прозорими. Найчастіше гнізда клопів знаходяться біля ліжка. Личинки клопів також є небезпечними для людини, оскільки через певний період часу вони також будуть харчуватися людською кров’ю та дадуть нове потомство. Якщо ви побачили в будинку кладки яєць, то ваш дім заражений паразитами. 

Місця проживання

Є думка, що постільні клопи живуть у ліжку, проте це не так. Шкідники будують гнізда не в самому ліжку, тому що це досить небезпечно, а біля нього. 

Кожна господиня має знати місця проживання клопів, це допоможе вчасно виявити шкідників. Блощиці чудово себе почувають не тільки в ліжках і диванах, а й у комодах, тумбочках, плінтусах, шафах, лампах, дверних прорізах, килимах, дзеркалах, картинах, віконних рамах, а також у маленьких щілинах і тріщинах. Комфортно себе почувають у м’яких іграшках і навіть розетках. 

На замітку!

Є один простий спосіб, яким ви можете скористатися, щоб зрозуміти чи є у вашій домівці паразити. Вам знадобиться білий аркуш паперу, його потрібно просунути кілька разів у щілину. Якщо там знаходяться шкідники, то вони випадуть і ви зможете їх побачити. 

Також, прокинувшись посеред ночі просто включіть світло, якщо у вашому будинку є постільні клопи, то ви побачите, як вони розбігаються в різні сторони.

Що необхідно зробити

Якщо ви знаєте, що у вашій квартирі є клопи, але нічого не збираєтесь робити, то це величезна помилка. Потрібно розуміти, що самостійно клопи не зникнуть, їх ставатиме все більше і більше. Тому потрібно відкласти всі справи і зайнятись знищенням постільних паразитів. Клопи є переносниками небезпечних інфекцій, а укуси можуть стати причиною алергічних реакцій. Нічого приємного в укусах комах немає. Відчувається страшне свербіння шкіри, біль, дискомфорт та безсоння.

Найлегше позбутися від шкідників можна з допомогою спеціалізованих служб Києва детальніше тут. Співробітники оброблять кожен куток у вашій квартирі, але цей варіант вимагає фінансових витрат. Проте є одна величезна перевага – ви будете впевнені в результаті повного знищення та зекономите свій час і нерви.

Якщо ви вирішили боротися з клопами самостійно, то вам допоможуть хімічні засоби від клопів. Їх ви з легкістю знайдете у господарських магазинах. Найефективнішими є:

 • Лямбдацид 100 КС;
 • Біопротектор від клопів;
 • Раптор;
 • Провекта;
 • Пента;
 • Комбат;
 • Фенда;
 • Гет;
 • Фас;
 • Палач.

Також вам необхідно:

 • Попрати постіль, покривала та попрасувати їх;
 • Обробити парогенератором ліжка, матраци і дивани;
 • Миття підлоги також потрібно проводити регулярно. 

Ці нескладні дії допоможуть вам позбутися від цих жахливих паразитів.

Меню