Скільки лап у таргана

Скільки лап у таргана

Зміст 

 1. Чому шість
 2. Будова
 3. Інші функції лап
 4. Інші кінцівки

Коли намагаєшся прибити тікаючого рудого таргана, виникає відчуття, що у нього добра сотня лап. Але ні. У таргана шість ніг. Він всього лише вміє дуже швидко ними перебирати.

Чому шість

Тому що тарган належить до класу комах. Будь-який живий організм, що відноситься до цієї категорії, має 3 пари ніг. Загальна кількість кінцівок може варіюватися.

На замітку!

Якщо у «комахи» більша кількість лапок, це тварина. До таких тварин відносяться павуки і кліщі, яких у побуті часто називають комахами.

Будова

Міцні ходильні ноги складаються з 5 члеників. Сплющені стегна і гомілки озброєні шипами. На кінці кожної лапки є по 5 кігтів і присоска. Така будова лап дозволяє паразиту легко переміщатися по вертикальних гладких поверхнях.

Щетину на нижній частині ніжки раніше називали сенсорною, вважаючи, що вона вловлює коливання повітря і попереджає господаря про наближення небезпеки. Пізніші дослідження показали, що щетина допомагає комасі пересуватися по важкопрохідній поверхні.

У таргана три типи ніг:

 • гальмуючі: передні і найкоротші;
 • маневрені: середні, здатні рухатися в будь-яку сторону і забезпечувати шкіднику швидку зміну напрямку;
 • відштовхувальні: задні, найдовші, призначені для пересування вперед і швидкого набору швидкості.

Цікаво!

Прусак здатний змінити напрямок руху до 28 разів за хвилину. Рекорд швидкості шкідника, який тікає від небезпеки, 5,4 км / год. Це означає, що за 1 секунду він може пробігти відстань, що перевищує довжину його тіла в 50 разів. Для людини така швидкість дорівнювала б 330 км / год.

Інші функції лап

Лапки призначені не тільки для пересування по площині. Сильна і довга задня пара здатна виштовхнути свого господаря вертикально вгору. Завдяки цьому представники роду Blattella здатні стрибати на пристойну висоту.

Також за допомогою лапок комаха може проводити гігієнічні процедури, доглядаючи за своїм тілом.

Інші кінцівки

До кінцівок також відносяться:

 • надкрила;
 • крила;
 • вуса;
 • церки.

Загальна кількість кінцівок у таргана не менше 7 пар. Але ходильних ніг у нього лише шість, і вони відмінно виконують свої функції.

Меню