Таргани і клопи

Таргани і клопи

Багато власників квартир, стикаючись з великою кількістю шкідників, сподіваються на природних ворогів комах. Припущення, що таргани їдять клопів, цілком очікуване, але помилкове. Ворогами в природі стають тільки ті види, які конкурують між собою, маючи схожий раціон харчування або місце проживання. Дані комахи не мають нічого спільного.

Місця існування

Клопи і таргани можуть жити разом в квартирі або навіть в одній кімнаті. Але зони проживання у них різні. Постільні кровопивці мешкають в безпосередній близькості з людиною – в її спальній зоні. Джерелом живлення цих непомітних паразитів є кров мешканців будинку. Основне місце їх дислокації – це постіль, матраци, ліжка, дивани, платтяні шафи.

На замітку!

Тісне проживання численних шкідників часто зустрічається в гуртожитках, будинках з неблагополучними мешканцями, в нічліжках для бродяг. Антисанітарія – це перша причина такого явища.

Щоденний раціон прусаків – харчові відходи на кухні, крупи, залишки їжі на столі і на підлозі. Представники тарганоподібних уникають близького контакту з людиною, на відміну від їх сусідів. Клопи з тарганами уживаються разом, тому що їх шляхи не перетинаються, і вони не заважають один одному.

Чи може прусак нашкодити клопу

Випадки, коли таргани нападають на постільних кровососів, дуже рідкісні. Це відбувається тільки в тій ситуації, коли в обмеженому просторі спостерігається гостра нестача їжі для паразитів. Тоді всеїдні прусаки перетворюються в хижаків. Вони їдять постільних клопів, знищують їх яйця і молодняк. Але це не привід розслаблятися господарям квартири і чекати, коли один вид шкідника знищить іншого. Боротися з непроханими гостями потрібно комплексно, щоб знищити їх усіх.

Цікаво!

Природними ворогами постільних паразитів є павуки і мурашки. Вони їдять яйця клопів і полюють на їх батьків.

Методи боротьби з комахами можуть бути різними:

  • В Києві знищують клопів і прусаків за допомогою генератора холодного туману і гарячого диму здебільшого, але це радянщина – сучасні фахівці використовують обприскування;
  • обробляють приміщення аерозолями, гелями;
  • застосовують народні способи – розкладають в будинку гілочки і листя рослин, запахи яких бояться комахи і намагаються покинути житло.

Якщо в квартирі завелися обидва представники шкідливих комах, не варто чекати, коли таргани самі з’їдять кладки клопових яєць і знищать дорослих особин. Вживати заходів щодо усунення неприємних мешканців житла потрібно в найкоротші терміни.

Меню