аргентнський тарган

Аргентинські таргани

Зміст

1.Опис виду

    1.1. Зовнішній вигляд

    1.2. Ареал проживання

    1.3. Середовище проживання

    1.4. Раціон

    1.5. Життєвий цикл

 1. Розведення і утримання
 2. Годування тарганів

Поширене захоплення екзотичними тваринами призвело до того, що багато видів тропічних тарганів стали не тільки «домашніми улюбленцями», а й кормом для інших екзотів. Аргентинський тарган ідеально підходить в якості корму багатьох гадів, особливо ящірок сімейства еублефарових. Комахи добре розмножуються в неволі і не дуже вимогливі до умов утримання.

Опис виду

Латинська назва аргентинського таргана – Blaptica dubia. Через ареалу проживання і забарвлення у комахи є ще кілька назв:

 • Гаянський;
 • Аргентинський деревний;
 • Оранжево-плямистий.

Остання назва може здатися дивною, так як зазвичай це комахи темного забарвлення, але для цього є підстави.

Зовнішній вигляд

Аргентинський деревний тарган – комаха середніх розмірів серед своїх побратимів. Довжина тіла у представників цього виду 40 – 45 мм. Забарвлення може бути від темно-коричневого до чорного з поперечними смугами оранжевого кольору. Смуги бувають настільки слабо виражені, що помітити їх можна тільки при яскравому світлі. За ці смуги вид блаптика дубія і отримав назву «оранжево-плямистий». У молодняка ​​смуги набагато яскравіші, ніж у імаго. Залежно від раціону і місця існування забарвлення у різних популяцій може варіюватися.

У аргентинського лісового таргана добре розвинений статевий диморфізм. Сплутати самця з самкою неможливо навіть в темряві навпомацки. Самець більш тонкий і витончений, з довгими крилами, які покривають все тіло. Самка широкотіла, а від крил у неї залишилися тільки рудименти.

Цікаво!

Вид не пристосований до пересування по вертикальних поверхнях. Така особливість дозволяє тримати тарганів в звичайних пластикових контейнерах, не побоюючись втечі. Іноді фіксували випадки, коли молодняк все-таки міг незначний час протриматися на вертикальній стінці, покритій латексом.

Ареал проживання

Батьківщина аргентинського таргана – тропічні ліси Америки. Блаптика дубія зустрічається в Центральній і Південній Америках на території від Коста-Ріки до Аргентини.

Середовище проживання

Комахи живуть в лісовій підстилці. Молодняк схильний зариватися в субстрат. Імаго менше тяжіють до такого проведення часу.

Оптимальна температура повітря для цього виду в межах +24 – 35 ° С. При більш холодному повітрі аргентинський лісової тарган не гине, але не буде розмножуватися вже при температурі нижче + 20 ° С.

На замітку!

Аргентинські комахи менш чутливі до вологості, ніж інші види тарганів. Личинкам потрібно 65% вологості, імаго – 50%. Але при дуже низькій вологості у німф буде утруднена линька.

Раціон

У природі блаптика дубія – плодоїдна комаха, що харчується соковитими фруктами. Вона уникає поїдання м’яса або екскрементів інших тварин, хоча в неволі потребує білкових кормових добавок. Особливо любить цей вид напівсолодкі рослини.

Життєвий цикл

Аргентинські таргани – яйцеживородящий вид. За своє життя самка спарюється тільки один раз. Насіннєвий матеріал першого самця перешкоджає подальшому спаровуванню.

Термін, який самка виношує потомство, залежить від температури і вологості повітря. У «звичних» тропічних умовах цей час становить 28 днів. При утриманні в домашніх умовах термін виношування однієї кладки може розтягнутися до 68 днів. За один раз самка виробляє 25 – 30 німф довжиною 2 мм.

Розвиток німфи до імаго триває 6 – 7 місяців. За цей час німфа линяє 7 разів. Після кожного линяння передньоспинка збільшується на 25%. Тривалість життя імаго 1 – 2 роки.

Розведення і утримання

Охочих утримувати комах як домашніх вихованців небагато в порівнянні з любителями інших тварин. Утримання аргентинських тарганів в домашніх умовах не представляє особливої ​​складності.

Блаптика дубія невибаглива, але який же сенс влаштовувати інсектарій,не зробивши його приємним оку. Для імітації природного середовища в якості субстрату рекомендують стелити кокосове волокно. Цей матеріал добре вбирає воду і довго залишається вологим. Але прибирання за тарганами при наявності підстилки достатньо складне. Також вихованці потребують індивідуальної території. Житлова площа на таргана в інсектарії повинна бути не менше 20 см ².

Прагматичні власники рептилій, які розводять аргентинських тарганів на корм своїм улюбленцям, роблять простіше. Комахи відмінно розмножуються в звичайних пластикових контейнерах з паперовими лотками для яєць замість субстрату.

Самці літають дуже неохоче, але можливість польоту таргана не виключена. З цієї причини контейнери повинні бути з кришками. Забезпечити хорошу вентиляцію в контейнерах можна, якщо зробити безліч дірочок в кришці.

Для успішного розведення аргентинських тарганів досить забезпечити їм температуру повітря + 30 ° С, вологість 60% і укриття. Регулювати швидкість розмноження можна зниженням температури повітря.

На замітку!

Небезпеки для людини комахи не несуть. Навіть якщо хтось умудриться втекти з інсектарію, холодний клімат стане на заваді виживанню таргана.

Годування тарганів

У природі комахи самі визначають, як їм харчуватися. При розведенні тарганів на корм іншим тваринам, їх годують соковитими фруктами:

 • папайою;
 • яблуками;
 • морквою;
 • манго;
 • авокадо;
 • бананами;
 • полуницею;
 • молочної кукурудзою;
 • іншими фруктами, що містять багато соку.

При такій схемі годування таргани не потребують води для пиття. Можна давати помідори, але це на любителя. Картоплю і батат аргентинські таргани їдять дуже неохоче.

Блаптика дубія в неволі практично всеїдний вид. Комахи їстимуть навіть розмочені макарони і будь-які зернові продукти. Але зерно необхідно «розбавляти» фруктами.

З білкових добавок дають:

 • сухий котячий або собачий корм, зроблений на основі зерна;
 • сухий гаммарус;
 • корм для чубатих геконів;
 • корм для бородатих драконів.

Часто так підгодовувати не можна, особливо при розведенні аргентинських тарганів на корм рептиліям. Надлишок білка в раціоні викликає подагру і мор в тарганячій колонії, а також може призвести до загибелі рептилії, так як її живий корм буде містити надлишок протеїну.

Меню