Чому зникли таргани

Чому зникли таргани

Зміст 

 1. Популярні версії незвичайної події

1.1. Дія хімічних препаратів

1.2. Хвильове випромінювання

1.3. Погана екологія

1.4. Генно-модифікована продукція

1.5. Синтетичні матеріали предметів побуту та оздоблення

1.6. Біологічні фактори – конкуренція з мурахами

1.7. Висока чистота приміщень

1.8. Глобальні зміни на планеті і містичні причини

 1. До чого може привести повне зникнення тарганів
 2. Чи справді тарганів стало менше

Від однієї згадки про тарганів у більшості людей різко псується настрій. Комахи, що живуть поруч з людиною, не викликають позитивних емоцій, так як неприємний не тільки їх вигляд, але і наслідки спілкування з ними. Останнім часом намітилася тенденція різкого скорочення чисельності паразитів. Існує велика кількість різних припущень про те, куди пішли таргани, що стало причиною їх зникнення з квартир.

Популярні версії незвичайної події

Довгожителі планети Земля, які багато років ділили з людиною «стіл і дах», несподівано зникли з російських квартир. Видима некомпенсована депопуляція тарганів в Україні та інших країнах пострадянського простору широко обговорюється в різних інформаційних джерелах. Незважаючи на зростаючий інтерес до проблеми, до сих пір не вдалося прийти до єдиної точки зору. Феноменальну подію намагаються пояснити за допомогою різних гіпотез і припущень.

Дія хімічних препаратів

Руді таргани або прусаки є вихідцями з Південної Азії. Завдяки високій живучості, всеїдності та особливої ​​стійкості до інсектицидів вони змогли заселити практично всі континенти. Жителі міських квартир помітили, що таргани кудись зникли. Одна з причин цього явища, трактуються як наукова версія – створення і активне використання потужних інсектицидів нового покоління. До них відносяться засоби з фіпронілом і гідраметілноном, що володіють пролонгованою токсичністю.

Цікаво!

Нова «хімія» вбиває тарганів поступово, протягом 10-15 днів, блокуючи нервові волокна. Вона не втрачає своїх властивостей при проходженні через шлунково-кишковий тракт комахи і залишається в фекаліях. Потомство, з’являючись на світ, їсть отруєні екскременти і вмирає. В результаті один тарган здатний погубити все гніздо.

Враховуючи здатність тарганів адаптовуватися до хімпрепаратів і виробляти стійкий імунітет до них, вчені припускають можливість нової «навали» паразитів в квартири. Уникнути цього дозволить вірус, виявлений українськими генетиками, який здатний знищувати тільки прусаків. Він буде використовуватися у вигляді спеціального підгодовування, який проникаючи в клітини кишечника, стане повільно вбивати особину. Носій вірусу за цей час встигне заразити велику кількість своїх родичів. В результаті міські таргани можуть зникнути назавжди.

Хвильове випромінювання

Важко уявити сучасну квартиру без кількох мобільних телефонів, телевізора, комп’ютера з підтримкою Wi-Fi, мікрохвильової печі та іншої техніки, яка розповсюджує високочастотне електромагнітне випромінювання. Воно має потужну проникаючу здатність, тому багатоквартирний будинок є своєрідною радіопасткою.

Цікаво!

Після установки щогл ретрансляторів мобільного зв’язку таргани зникли з квартир сусідніх житлових комплексів.

Постійний вплив хвильового випромінювання порушує нормальну діяльність паразитів. У «стресовій» ситуації вони втрачають здатність знайти їжу, нормально розмножуватися і вести звичний спосіб життя. Це дозволяє зробити висновок, що стійкі до високих доз радіації комахи виявилися чутливими до електромагнітних полів радіочастотного діапазону і покинули місця свого проживання.

На замітку!

Встановлено, що тарганів стало менше в квартирах тих регіонів України, де підтримуються стандарти цифрових систем мобільного зв’язку GPRS і GMS.

Погана екологія

Екологічна обстановка в Києві та інших великих промислових містах України в своїй більшості далека від ідеалу. Викиди в атмосферу і водойми отруйних відходів негативно позначається на здоров’ї людей. З великою часткою ймовірності можна припустити, що таргани в квартирах зникли через господарську діяльність людини, не дивлячись на те, що вони більш витривалі до радіаційних і хімічних впливів, ніж ссавці.

Ентомологи стверджують, що погіршення екології посприяло появі деяких видів грибів і бактерій, що призводять до загибелі рудих прусаків. Інфекція вражає покрив тарганів з хітину, який покривається плямами бурого і темно-коричневого відтінку, кінцівки відламуються, а на черевці з’являється цвіль. Один з видів грибів не дозволяє самкам виносити визначений термін оотеку і привести на світ потомство. В результаті – зменшується популяція комах, що мешкають в будинках і квартирах.

Генно-модифікована продукція

Люди в продуктах харчування масово використовують консерванти, ГМО, синтетичні добавки, тому таргани з будинків України зникли. До потенційно небезпечних речовин відносяться:

 • модифікований крохмаль;
 • соя;
 • хлібобулочні вироби;
 • ковбасні та інші продукти.

Паразити, які проживають в квартирах харчуються продуктовими наборами, наявними в розпорядженні людини.

Версія, що тарганів не стало через зміну складу людської їжі, має право на існування. Постійне застосування генно-модифікованих продуктів впливає на структуру ДНК, провокує різні захворювання, призводить до мутацій, народженню мертвого потомства. Найімовірніше таргани виявилися більш уразливими – зміна спадкових ознак призвела до появи слабкого покоління, яке не  здатне до відтворення.

Синтетичні матеріали предметів побуту та оздоблення

«Винуватцями» того, що тарганів немає в будинках і квартирах, є самі люди. Дизайн сучасних квартир кардинально відрізняється від оформлення, використовуваного 20-30 років тому. Екологічні паперові шпалери замінені на синтетичні вінілові аналоги або пластикові панелі, для покриття підлоги найчастіше використовується лінолеум, облицювальна плитка під камінь, цегла. Замість дерев’яних вікон встановлені пластикові склопакети. Меблі виготовляється з ДСП, що містить канцерогенну речовину формальдегід.

Сучасні будматеріали мають такі характеристики:

 • доступну ціну;
 • видове різноманіття;
 • привабливий зовнішній вигляд;
 • довговічність.

Однак по екологічності вони не завжди є безпечними, про що свідчить стійкий специфічний запах в квартирі після ремонту.

На замітку!

Бюджетний «євроремонт» небезпечний не тільки для людини, він сприяє тому, що таргани змушені самі піти з квартири від великої кількості синтетичних матеріалів.

Біологічні фактори - конкуренція з мурахами

Ентомологам відомо, що в 60-х роках 20 століття з квартир зникли чорні таргани. Вони були витіснені рудими побратимами, які безжально знищували потомство російського старожила. Прусак став активно розмножуватися в квартирах, особливо вільно він відчуває себе в «хрущовках», де є зручна для переміщення тарганів система вентиляції та електропроводки.

Існує припущення про те, що фараонові мурахи здобули «перемогу» над рудими тарганами в біологічному суворому протистоянні. Куди вони поділися з теплих, багатих їжею квартир важко сказати, але спільне існування комах ніхто не спостерігав.

Висока чистота приміщень

На депопуляцію тарганів, на думку вчених, вплинув добробут населення України. Чим краще матеріальне становище, тим більше коштів людина може витрачати на благоустрій своєї квартири і її санітарного стану, купувати товари для правильного зберігання продуктів харчування. Ліквідація сміттєпроводів і спеціальних пластикових пакетів для побутових відходів значно обмежили тарганам доступ до їжі. Однак слід враховувати, що старі таргани здатні голодувати 30 днів, а личинки – 70.

Цікаво!

Припускають, що таргани покинули квартири українців через активне використання господинями агресивних засобів для дезінфекції, чищення, прання.

Глобальні зміни на планеті і містичні причини

Великий вплив на навколишню природу і на популяцію тарганів мають такі глобальні проблеми:

 • кліматичні зміни;
 • зростання рівня радіації;
 • руйнування озонового шару;
 • зміщення магнітних полюсів і інші явища.

В результаті впливу цих факторів у тарганів відбувається збій біологічного ритму. У свою чергу уфологи і екстрасенси схильні вважати, що комахи наділені даром передбачення катастроф і катаклізмів. Дані факти були зафіксовані перед початком Другої світової війни, землетрусу в Китаї, коли прусаки зникли з квартир.

Цікаво!

Припущенням з області фантастики є твердження про те, що тарганів відносять до  космічних прибульців, які збирають інформацію про життя планети Земля. На сьогодні їхня місія закінчена, і вони повернулися на свою «батьківщину».

До чого може привести повне зникнення тарганів

Синантропні комахи порушують комфортне існування людей, розносять численні інфекції. Слід враховувати, те що в природі все взаємопов’язано і зникнення тарганів призведе до значних порушень у світовій екосистемі. Якщо проблема стосується цілого виду, то в природі руйнується стійкий харчовий ланцюжок. Випадання хоча б однієї ланки з нього вдарить по кількості птахів, мишей, щурів та інших представників фауни.

Знищуючи прусаків, людина не замислюється про те, що комаха в незмінному вигляді збереглася з кам’яно-вугільного періоду, а значить воно абсолютна і необхідна. Їх здатність проникати в  найнедоступніші місця, стала причиною  використання тарганів для пошуку людей під завалами.

Чи справді тарганів стало менше

Наведені вище теорії і припущення не є самі по собі повноцінним поясненням того, чому і  чи назавжди таргани пішли з міст. Зникнення комах не повинно викликати особливого занепокоєння у недовірливих жителів. Хвилеподібне коливання чисельності прусаків – природний процес. Вони пішли в більш сприятливі для існування місця – підвали, склади, каналізаційні люки, гуртожитки, магазини та інші приміщення.

На питання, куди поділися таргани, працівники СЕС відповідають, що комахи вільно почувають себе в великих містах: Києві, Львові, Харкові та Дніпрі. Особливо багато їх в захаращених, неблагополучних квартирах. Докучають своєю присутністю таргани працівникам громадського харчування, як і раніше, багато їх в лікарнях і на підприємствах. Нове покоління інсектицидів дало свій результат, але здатність до мутацій і пристосованість до отрут в один прекрасний день дозволить тарганам повернутися в квартири. Поодинокі фактори нової «навали» вже реєструються населенням Луцька.

Меню